Jak stworzyć skuteczny system informacji marketingowej

Autor: Kulik Katarzyna
Data: 29-05-2012 r.

Marketing jest istotnym elementem w działalności każdej firmy. Jednak zazwyczaj kojarzony jest ze skuteczną kampanią promocyjną konkretnego produktu czy usługi. Natomiast często niedoceniany jest system informacji marketingowej. Co należy zrobić, aby stał się przydatny?

System informacji marketingowej

Abyś zrozumiał znaczenie systemu informacji marketingowej w działalności swojej firmy, musisz w pierwszej kolejności uświadomić sobie, czym tak właściwie powyższy system jest. W najprostszym rozumieniu jest to zbiór wszelkich narzędzi oraz działań, które umożliwią zebranie kompletnych i aktualnych informacji na temat rynku. Zebrane dane stanowią podstawę do zaplanowania skutecznej kampanii marketingowej. Dzięki skutecznemu systemowi informacji marketingowej będziesz w stanie zaplanować własną kampanię marketingową w taki sposób, aby zminimalizować ewentualne straty oraz zmaksymalizować zyski własnej firmy.

Skuteczny system informacji

System ten powinien być skonstruowany w ściśle określony sposób, aby przynosił rzeczywiste rezultaty. Przede wszystkim zebrane informacje muszą być aktualne. Dlatego niezwykle ważne jest stałe aktualizowanie posiadanych danych. Sam proces ich gromadzenia powinien być uwzględniony w planie marketingowym Twojego przedsiębiorstwa. Zarówno metody samych badań, jak też sposób analizowania zgromadzonych danych powinny być dobrane w taki sposób, aby aktualizowanie i przetwarzanie informacji nie sprawiało większych problemów.

 

Niezwykle ważną kwestią jest również odpowiedni kanał komunikacji z ośrodkiem decyzyjnym firmy, w którym realizowana jest strategia marketingowa. Jedynie możliwość porozumienia się np. z zarządem daje szanse na skuteczne wykorzystanie zgromadzonych w ramach systemu informacji.

Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25514 )
Array ( [docId] => 25514 )