Jak współpracować z mediami

Autor: Stwora Sylwia
Data: 28-05-2012 r.

Media są podstawowym kanałem komunikacji między firmą a jej odbiorcami, narzędziem opiniotwórczym, przez co mogą pomóc w kształtowaniu pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa. Ważne jest, aby traktować mass media jako partnera i utrzymywać z nimi dobre relacje i mieć do nich pozytywne nastawienie.

Wybierz redakcje

Media dzielą się na ogólnopolskie, regionalne lub lokalne, tematyczne lub branżowe. Zorientuj się, jakie media funkcjonują w otoczeniu twojej firmy, jak również twojej branży i wybierz te, które z punktu widzenia docierają z przekazem do grupy docelowej twojego przedsiębiorstwa. Najlepiej wybierz kilka redakcji, które używają różnych dróg przekazywania informacji, np. po jednej redakcji internetowej, telewizyjnej, prasowej i radiowej. W ten sposób zapewnisz sobie dotarcie do szerokiej grupy odbiorców. Warto zorientować się, czy w redakcji jest dziennikarz odpowiedzialny za branżę związaną z twoją firmą, wtedy możesz kontaktować się bezpośrednio z nim.

Przygotuj informację

Aby twoja informacja zainteresowała media musi zawierać jeden z następujących elementów: aktualność, sensacyjność oraz powinna być istotna z punktu widzenia odbiorcy. Powinna być również tak napisana, aby ułatwić pracę dziennikarzowi.

Zadbaj o odpowiednią estetykę, spójność tekstu. Ważne jest aby po przeczytaniu tematu oraz lidu, czyli dwóch-trzech zdaniach streszczających temat wiadomości, dziennikarz zyskał jasny przegląd sytuacji, czyli poznał odpowiedz na pytania; kto, co, gdzie, kiedy, dlaczego. Informacja musi również zaciekawić go na tyle, że przeczyta ją do końca i przekaże do publikacji czy emisji. Wystrzegaj się trudnego, branżowego języka, a jeśli już musisz to tłumacz pojęcia. Nie zapomnij o dodaniu zdjęć, materiałów wideo czy audio albo linków do strony www.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25506 )
Array ( [docId] => 25506 )