Jak wzmocnić efekty kampanii internetowej – amplifikacja

Autor: Valeeva Anna
Data: 05-06-2012 r.

Amplifikacja kampanii internetowej polega na jej wzmocnieniu za pomocą wzbudzenia zainteresowania mediów. Najczęściej wykorzystuje się niestandardowe, czasem nawet kontrowersyjne działania. Przykładami takich działań są ambienty, advergaming, interaktywne aplikacje na Facebooku.

Analiza

Każde działania reklamowe wiążą się z analizą okresową. Przeprowadzamy tak zwany audyt i sprawdzamy jak funkcjonuje nasza komunikacja z odbiorcami oraz zaangażowanie uczestników kampanii. Porównujemy te dane z analizami z poprzednich okresów, przeglądamy dynamikę zmian. Jeżeli obserwujemy tendencję spadkową lub zamrożoną na stałym poziomie to może oznaczać, że nasze dotychczasowe działania i formy promocji przestają przynosić skutki. Okazuje się, że do kampanii banerowej powinniśmy wprowadzić nowe elementy i odnowić naszą interakcję z odbiorcami. Nie możemy dopuścić, aby nasz klient zaczął się nudzić lub nawet irytować. Powinniśmy zastosować nowe sposoby przekazu. Dzięki temu zyskamy utracone zainteresowanie a nawet możemy pozyskać nowych użytkowników.

Korzyści związane z amplifikacją

Firmy, które decydują się na nowe rozwiązania zyskują dodatkowe korzyści płynące z tego typu działań. Wyróżnienie się na tle konkurencji czy pozytywne opinie autorytetów z obszaru, w którym działamy osiągniemy, między innymi, poprzez wzbogacenie contentu.

Niestandardowe projekty reklamowe zawsze cieszą się największym zainteresowaniem i przykuwają uwagę.

 

Planowanie

Pamiętajmy o zachowaniu rozsądku przy planowaniu wzmocnienia naszej kampanii. Często nasze wyobrażenie o efekcie końcowym mija się z rzeczywistością. Aby nie dopuścić do błędów, bierzmy pod uwagę nastroje oraz nastawienie do naszej marki. Słuchajmy naszego klienta, ponieważ bardzo często sam mówi o swoich oczekiwaniach wobec nas, a to daje impuls do rozwiązania problemu.

Valeeva Anna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25544 )
Array ( [docId] => 25544 )