Kampania samplingowa w blogosferze

Autor: Valeeva Anna
Data: 05-06-2012 r.

Bezpośredni kontakt z produktem i grupą docelową jest istotną formą komunikacji i budowania świadomości marki. Ta metoda jest formą promowania produktów za pomocą bezpłatnych próbek dostarczanych blogerom. Kluczem do sukcesu są odpowiednio dobrane blogi oraz przebieg samej akcji promocyjnej. Dzięki takiej formie jest szansa uzyskania przewagi nad konkurencją.

Zalety kampanii

Kampanie samplingowe w Polsce pojawiły niedawno i już zyskały sporą popularność. Blogerzy i vlogerzy bardzo chętnie podejmują się testowania i przekazywania relacji swoim czytelnikom.

Relacja marki i blogera zawsze opiera się o zasadę win-win, korzyść mogą odnieść obie strony. Bloger czy też vloger zyskuje status eksperta w swojej dziedzinie. Blogerka, która pisze głównie o kosmetykach, dzięki większej liczbie przetestowanych i przedstawionych produktów podnosi swój rating wśród czytelniczek. Jednocześnie firma zyskuje rzetelną opinię.

Wady

Kampania samplingowa wiąże się też z pewnym ryzykiem. Może dojść do pewnych skrajności jak przesadne zachwalanie produktu albo jego ostra krytyka. Decydując się na relacje z blogerami/vlogerami musimy to brać pod uwagę.

Czy to się sprawdza

Zdaniem wielu doświadczonych specjalistów z branży, przeprowadzanie kampanii samplingowych i ich sukces polega na podejściu „openminded“, tak zwanej otwartości i odwadze w podejmowaniu decyzji o wyborze nowych form promocji. Właśnie do takich form jest zaliczana kampania samplingowa w blogosferze.

Mechanizm tych działań jest prosty. Najpierw docieramy z produktem bądź usługą do liderów opinii, a poprzez nich do klientów końcowych. Oprócz tego zyskujemy dodatkowy rozgłos wśród czytelników/widzów danego kanału. Skorzysta na tym rozpoznawalność marki lub produktu, a to prędzej czy później zaowocuje sukcesami.

Valeeva Anna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25542 )
Array ( [docId] => 25542 )