Na czym polega kampania niestandardowa w internecie

Autor: Valeeva Anna
Data: 05-06-2012 r.

Obecnie coraz częściej firmy decydują się na rozpoczęcie niestandardowych działań reklamowych w internecie. Czym jest spowodowany wzrost tego trendu? Stosunkowo niski koszt w porównaniu do mediów tradycyjnych, większe prawdopodobieństwo dotarcia do grupy docelowej - są to tylko niektóre zalety takich działań.

Możliwości działań reklamowych w internecie

Narzędzia i formy, które daje nam internet są nieograniczone, takie działania w niektórych przypadkach przynoszą więcej korzyści niż dotychczasowe, znane nam, formy promocji. Dzieje się tak dlatego, że coraz więcej osób korzysta z internetu (nawet osoby w podeszłym wieku) oraz - w odróżnieniu na przykład od kampanii telewizyjnej - niestandardowe kampanie w internecie są interaktywne, w czasie rzeczywistym reagują na zachowania odbiorcy.

Działania niestandardowe właśnie są wykorzystywane, aby dotrzeć do konsumenta ze swoim przekazem reklamowym.

Metody

Jak już było wyżej wspomniane, główną przewagą internetu jest jego elastyczność. W zależności od tego, jak odbiorca reaguje na nasze działania, możemy dostosować się do jego wymogów - to wymaga stałej czujności i ciągłego monitoringu trendów zachowania konsumenta. Na bieżąco jesteśmy w stanie sprawdzać skuteczność wykorzystywanych narzędzi.

Zainteresowanie mediami społecznościowymi wciąż rośnie, coraz więcej osób angażuje się w życie takich serwisów. Organizowanie na przykład konkursów, tworzenie zabawnych memów, tworzenie filmików viralowych - są to tylko niektóre nieszablonowe działania. Większą popularność zyskuje marketing mobilny, ponieważ coraz więcej osób korzysta ze smartfonów i tabletów. W tym przypadku angażujący content oraz zapewnienie rozrywki, jak chociażby nie do końca doceniony jeszcze w Polsce potencjał gier miejskich, jest kluczem do sukcesu.

Planując działania niestandardowe trzeba dobrze zastanowić się, co chcemy osiągnąć i czy są to dobrze dopasowane środki.

Valeeva Anna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25538 )
Array ( [docId] => 25538 )