Na czym polega social media marketing

Autor: Stwora Sylwia
Data: 10-06-2012 r.

Wykorzystanie serwisów typu social media to obecnie jeden z najlepszych sposobów na zaistnienie firmy w Internecie. Działania marketingowe prowadzone w oparciu o media społecznościowe nie tylko wykreują i poprawią wizerunek przedsiębiorstwa, wzmocnią jego rozpoznawalność i zbliżą firmę do konsumenta. Przede wszystkim pozwolą wpłynąć korzystnie na wyniki sprzedaży.

Charakterystyka social media marketing

Social media marketing to działania promocyjne prowadzone w internecie, wykorzystujące serwisy społecznościowe, np. Facebook, Nasza-Klasa, Twitter, Linkedln, blogi, mikroblogi, serwisy wiki, fora dyskusyjne lub innego rodzaju kanały interaktywne. Istotą SMM jest tworzenie treści marketingowych, które przyciągną uwagę potencjalnych klientów i zachęcą ich do przekazywania tych treści kolejnym użytkownikom w obrębie społeczności internetowych.

Korzyści social media marketing

Zaletą social media marketingu jest to, że informacje wysyłane przez przedsiębiorców trafiają bezpośrednio do użytkowników i firma na bieżąco może reagować na wiadomości zwrotne i dążyć do modyfikacji swojej oferty oraz dostosowania produktów lub usług do potrzeb konsumentów.

Pozwala również przeprowadzać akcje informacyjne, promocyjne i konkursowe, weryfikować stopień rozpoznawalności firmy oraz oferowanych przez nią produktów i usług, na bieżąco analizować efektywność prowadzonych działań.

Obecność w mediach społecznościowych daje firmie także możliwość dotarcia do potencjalnych partnerów biznesowych.

Dodatkowym plusem SMM jest to, że angażuje on niewielkie środki pieniężne.

 

Aby działania social media marketing były skuteczne, firma musi pamiętać o systematyczności i różnorodności działań. Nie może również pozwolić sobie na ignorowanie potencjalnych klientów.

Obecnie najpopularniejszymi serwisami społecznościowymi są Twitter, Facebook, You Tube, Nasza-Klasa oraz różnego rodzaju blogi.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25554 )
Array ( [docId] => 25554 )