Nagrywamy webinar - jak skompletować sprzęt?

Data: 23-11-2021 r.

Artykuł sponsorowany

Webinar to jeden z najpopularniejszych formatów szkoleń. Aby móc w pełni wykorzystać jego potencjał należy skompletować odpowiedni sprzęt. Jaki będzie nam potrzebny? Podpowiadamy.


Dobry mikrofon

 

Niezbędnym urządzeniem bez którego nie można zorganizować webinaru jest oczywiście sam mikrofon za pośrednictwem którego będziemy komunikować się z odbiorcami. Powinien on być w miarę możliwości wyposażony w funkcję redukcji pogłosu i echa, a także wyciszać dźwięk pochodzący z innych pomieszczeń oraz zewnątrz.

Najprostszym rozwiązaniem pod tym względem są klasyczne słuchawki z mikrofonem. Jest to rozwiązanie na tyle wygodne i praktyczne, że niweluje problem z odgłosem dobiegającym z klasycznych głośników. Można więc w łatwy sposób odbierać pytania od uczestników webinaru i prowadzić nieuciążliwą dwustronną komunikację. Minusem tego rozwiązania jest to, że prezentujemy się nie do końca profesjonalnie na kamerze, a ciężkie słuchawki nie pomagają w przypadku jeśli prowadzimy równocześnie prezentację.

Bardzo dobrym pomysłem jest mikrofon typu krawatowego – przewodowy lub bezprzewodowy ukryty pod ubraniem. Alternatywnym rozwiązaniem gwarantującym najlepszą jakość dźwięku jest sprzęt podłączany przez złącze USB. To mikrofon pojemnościowy zewnętrzny. Wygląda profesjonalnie oraz w droższej wersji świetnie tłumi odgłosy pomieszczenia. Może być w formie stojącej albo podwieszanej.

Kamerka internetowa

Aby podwyższyć rangę naszego webinaru należy zadbać o wysokiej jakości kamerkę internetową. Powinna być w stanie rejestrować obraz w rozdzielczości co najmniej Full HD, czyli 1080p, pod warunkiem, że nasze możliwości internetowe na to pozwalają. Nawet jeśli podczas całego wykładu nie prowadzimy żadnej prezentacji, a tylko przekazujemy wiedzę ustną, to jednak widok osoby prowadzącej wzbudza autorytet.

Oświetlenie

Fakty są takie, że prowadzenie transmisji internetowej odbywa się najczęściej w godzinach wieczornych. Z tego też powodu nie ma co liczyć na naturalne oświetlenie i trzeba wesprzeć się światłem z dodatkowych instalacji. Zwykła lampa w pokoju zwykle nie jest wystarczająca. Tym bardziej, że kamerki internetowe nie radzą sobie dobrze z rejestracją detali w kiepsko oświetlonym pomieszczeniu.

Najprostszym, skutecznym i względnie tanim rozwiązaniem są niewielkie panele ledowe. Potrafią generować bardzo mocne światło, które można w łatwy sposób wyregulować i skierować w konkretne miejsce. Dodatkowo jest to wygodne i przenośne rozwiązanie, więc można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 41275 )
Array ( [docId] => 41275 )