O czym pamiętać prowadząc kampanię internetową

Autor: Valeeva Anna
Data: 05-06-2012 r.

Obecnie żyjemy w dobie kryzysu gospodarczego, dlatego na rynku firm warto wyróżniać się z pośród tłumu i prawidłowo zawalczyć o klienta. Bardzo często powodzenie naszego przedsięwzięcia jest związane z dobrze zaplanowaną kampanią w internecie. Już dawno specjaliści zauważyli wypieranie reklam telewizyjnych na rzecz tego rodzaju promocji.

Cele

Decydując się na reklamę w internecie musimy wiedzieć, co chcemy osiągnąć i czy w ogóle na tym etapie funkcjonowania na rynku marki czy produktu potrzebujemy tego typu działania.

Kluczowymi elementami prawie każdej kampanii w internecie, poza oczywiście pozycjonowaniem strony pod kątem wyszukiwarek internetowych, stają się reklamy kontekstowe. Na czym polegają? Głównym elementem jest reakcja osoby, do której jest ona adresowana. Gdy dana reklama będzie związana z poszukiwaną przez nią informacją, z pewnością bardziej ją zainteresuje.

Metody

W skład kampanii internetowej mogą wchodzić także kampanie banerowe, marketing partyzancki czy marketing wirusowy. Co wybrać: banner, link sponsorowany, billboard, pop-up ? Co przyniesie większą efektywność? Na te pytania musisz znać odpowiedzi już w momencie planowania strategii i celów kampanii.

Strategicznie ważnym elementem naszej promocji w internecie mogą być Social Media. Prawie każdy internauta posiada konto, na którymś z portali społecznościowych. Dodatkowo spędza na nim czas również w pracy, dzięki czemu Twoja marka może stale komunikować się z potencjalnym odbiorcą. Dzięki tej metodzie unikniesz nachalności, która ma miejsce przypadku kampanii banerowej.

 

Kampania reklamowa przeprowadzona w Internecie pozwala na stały kontakt i nawiązanie więzi, w tym również emocjonalnych. Działa w ten sposób np. FanPage Rozum i Serce bądź blog rzecznika Play. Warto rozważyć jej zastosowanie.

Valeeva Anna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25539 )
Array ( [docId] => 25539 )