Programy partnerskie w internecie

Autor: Valeeva Anna
Data: 29-06-2012 r.

Program partnerski to narzędzie marketingowe, wykorzystywane w celu promocji produktów. Najczęściej jest to prosta aplikacja sprzężona z bazą zamówień sklepu internetowego lub banku. Taki skrypt jest tworzony przez sklep, który oferuje swój produkty. Uczestnikami programu są zaś osoby, które wstawią ten skrypt na swoją stronę www.

Na czym polega program partnerski

Przeanalizujmy na czym polega program partnerski. Klient wchodzi na stronę internetową uczestnika takiego programu - partnera. Na stronie widzi ofertę sklepu, gdzie po kliknięciu zostaje przekierowany na stronę sklepu. W przypadku gdy klient dokona zakupu, partner otrzymuje prowizję .

Najczęściej organizatorem programu partnerskiego jest sklep internetowy lub bank, a partnerami zaangażowanymi w program są właściciele stron internetowych.

Jak przeprowadzić program partnerski

Program partnerski jest to aplikacja, więc obowiązkiem organizatora tej akcji jest dostarczenie każdemu uczestnikowi niezbędnych danych. Partnerzy zgodnie z umową muszą te dane zamieścić w swoich serwisach internetowych. W zamian za to, partner dostaje prowizję od sprzedaży, w zależności od liczby osób, które weszły przez aplikację ze strony partnera na stronę klepu i ile dokonało zakupu.

Z praktyki wynika, że największy dochód uzyskuje się ze sprzedaży produktów finansowych. Aby zwiększyć nasz zysk, powinniśmy strona partnera powinna być dobrze przygotowana merytorycznie, dzięki czemu będzie generowała niezbędną klikalność w baner bądź link (leady). Firmy, które organizują takie programy w sposób dosyć tani i skuteczny, niewielkim nakładem pracy mogą w znaczy sposób zwiększyć dochody ze sprzedaży własnego produktu lub usługi.

 

Powinniśmy w sposób staranny dobierać serwisy partnerskie do tematyki naszego serwisu. Znikome są szanse, że ktoś kupi usługę finansową na stronie o urodzie.

Koniecznie musimy też sprawdzić wiarygodność organizatora programu – ponieważ w Internecie łatwo o oszustów, którzy prowadzą serwisy niezgodne z polskim prawem – a należy pamiętać że niektórych branż czy treści nie można wyświetlać i promować.

Valeeva Anna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25589 )
Array ( [docId] => 25589 )