GIODO i PAN będą szkolić administratorów bezpieczeństwa informacji

Data: 09-07-2015 r.

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zawarł porozumienie o współpracy z Państwową Akademią Nauk, którego celem jest podnoszenie kwalifikacji i wiedzy administratorów bezpieczeństwa informacji. W ramach porozumienia uruchomiono studium podyplomowe „Wykonywanie funkcji administratora bezpieczeństwa informacji”. Nabór rozpoczął się 30 czerwca 2015 r.

Studium powołane przez Instytut Nauk Prawnych PAN ma kształcić osoby pełniące funkcję ABI, jego zastępców oraz osoby wykonujące zadania związane z tą funkcją w jednostkach, w których nie powołano ABI. Program będzie się skupiał wokół zmienionych przepisów o ochronie danych osobowych oraz przyszłej regulacji prawnej Unii Europejskiej.

– W dobie rozwoju nowoczesnych technologii wiedza, jak skutecznie chronić dane osobowe nabiera szczególnego znaczenia. Jest ona niezbędna zarówno każdemu z nas, jak i administratorom odpowiedzialnym za zgodne z prawem przetwarzanie danych – mówiła dr Edyta Bielak – Jomaa, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych podczas podpisywania porozumienia z PAN.

Porozumienie przewiduje także inicjowanie prac naukowych i badawczych oraz innych przedsięwzięć w zakresie ochrony danych osobowych oraz prawa do prywatności, m.in. organizację konferencji, seminariów, wykładów czy szkoleń. W ramach porozumienia GIODO i PAN będą nieodpłatnie przekazywać ogólnodostępne materiały informacyjne i ogólnodostępne opracowania dotyczące ochrony danych osobowych czy prawa do prywatności.

Jak stwierdził dr Grzegorz Sibiga, kierownik studium podyplomowego w Instytucie Nauk Prawnych PAN, specjalista w zakresie ochrony danych osobowych – Współpraca GIODO oraz INP PAN daje unikalną szansę połączenia wiedzy i doświadczeń organu ds. ochrony danych osobowych oraz potencjału naukowo-badawczego instytutu w celu jak najlepszego przygotowania osób odpowiedzialnych za ochronę tych danych do nowych wyzwań.

Źródło:

GIODO

Wioletta Szczygielska

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 37475 )
Array ( [docId] => 37475 )