Dokumenty potrzebne przy rejestracji spółki z o.o.

Autor: Rejmer Dawid
Data: 08-04-2012 r.

Aby poprawnie zarejestrować spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością przedsiębiorca musi przygotować szereg dokumentów, formularzy i oświadczeń. Każdy, nawet najmniejszy błąd skutkuje odrzuceniem przez sąd wniosku. Przeczytaj uważnie czego potrzebujesz, aby Twoja spółka została zarejestrowana szybko i sprawnie.

Dokumenty notarialne

Umowa musi być sporządzona w formie aktu notarialnego, podpisanego przez wszystkich wspólników. Będąc u notariusza należy pamiętać o poproszeniu o trzy egzemplarze umowy. Dwa należy złożyć do sądu, ostatni będzie potrzebny do zawierania umów w imieniu spółki w organizacji. Do rejestracji spółki potrzebne są także notarialne wzory podpisów członków zarządu spółki. Jeżeli wspólnicy mają pełnić jednocześnie funkcje członków zarządu, warto przygotować te dokumenty podczas jednej wizyty u notariusza.

Formularze KRS

Rejestracja spółki odbywa się poprzez wypełnienie formularzy KRS. Podstawowe druki to KRS W3 oraz załączniki. Te najważniejsze, potrzebne przy rejestracji każdej spółki z o.o. to:

  • KRS-WE (dane wspólników spółki)
  • KRS-WK (dane osób wchodzących w skład zarządu)
  • KRS-WM (przedmiot działalności).

Inne mniej popularne załączniki to:

  • KRS-WA (oddziały spółki)
  • KRS-WH (sposób powstania podmiotu)
  • KRS-WL (prokurenci)
  • KRS-ZN (sprawozdania finansowe i inne dokumenty).

Inne dokumenty

Dokumenty, które należy przygotować samodzielnie to oświadczenie zarządu o wniesieniu kapitału, dokumenty o powołaniu członków organów spółki (jeżeli nie zostali powołani w umowie spółki), lista wspólników, dane członków zarządu spółki, dokument potwierdzający prawo do lokalu (może to być np. umowa najmu). Należy także pamiętać o formularzach NIP-2 oraz RG-1, które powinny być załączone do wniosku o rejestrację spółki.

Rejmer Dawid

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25640 )
Array ( [docId] => 25640 )