Zamówienia publiczne – gdzie ich szukać

Data: 26-12-2012 r.

Każdy przedsiębiorca, który chce zdobyć zlecenie z sektora publicznego, powinien szukać informacji na temat ofert zamówień publicznych przede wszystkim w dwóch miejscach: Dzienniku Ustaw UE lub Biuletynie Zamówień Publicznych. Ale nie tylko.

Wszystkie podmioty, które ogłaszają zamówienia publiczne, mają obowiązek podać je do publicznej wiadomości.

Duże zamówienia

Ogłoszenia obejmujące udzielenie naprawdę dużych zamówień publicznych, tj. takich, które przekraczają kwoty 130 000 lub 200 000 euro (w przypadku dostaw i usług) oraz 5 000 000 euro (w przypadku robót budowlanych), są publikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Mniejsze oferty publiczne

Z kolei zamówienia publiczne o niższych wartościach, można znaleźć w Biuletynie Zamówień Publicznych. Dodatkowo, podmioty udzielające zamówień publicznych, zwykle umieszczają stosowne ogłoszenia na swoich witrynach WWW oraz w swoich siedzibach – w ogólnodostępnych pomieszczeniach.

Stąd, jeśli zainteresowani wykonawcy chcą pozyskać zamówienie publiczne z konkretnej jednostki, warto, aby w pierwszym rzędzie pofatygowali się do jej centrali.

Nowoczesne rozwiązania

Istnieje wygodniejszy i szybszy sposób na pozyskiwanie informacji o ofertach zamówień publicznych – jest nim elektroniczna subskrypcja na wybrany adres e-mailowy. Po zapisaniu się na taką usługę, potencjalny zleceniodawca będzie otrzymywał interesujące go publikacje, co dzień rano.

W przypadku większych firm, o rozbudowanej strukturze, zwykle dobrym rozwiązaniem jest wyznaczenie jednej osoby, która będzie odpowiedzialna za regularne przeglądanie stosownych ogłoszeń, a następnie okresowo (np. raz na tydzień) będzie przygotowywała raporty dla osób odpowiedzialnych za sprzedaż lub dla kadry zarządzającej.

Opracowanie redakcyjne: Honorata Krzyś

na podst. Wystartowanie w przetargu nie musi być trudne

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25868 )
Array ( [docId] => 25868 )