Tata Indica

Kategoria: Autosegment B
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Tata Indica to małe autko zaliczane do segmentu B, czyli klasy aut małych, mogące być alternatywą dla osób poszukujących małego i taniego, a dość młodego auta miejskiego. Produkcja Tata Indica została uruchomiona przez indyjskiego producenta w 1998 roku, choć do Europy auto trafiło nieco później. Sprzedaż w Polsce rozpoczęto w 2008 roku.

Tata Indica to małe auto z nadwoziem typu hatchback 5d, zaś jego wersja kombi nazywa się Indigo. Produkcja Tata Indica I generacji, obejmuje lata 1998-2010, zaś druga generacja, nazwana Indica Vista, zadebiutowała w 2010 roku. Na rynku wtórnym dostępne jest także auto City Rover, czyli właściwie Tata Indica z lat 2003-2005, produkowana z myślą o brytyjskim rynku sprzedaży. W Polsce auta tej indyjskiej marki nie przyjęły się i w 2011 roku marka Tata zlikwidowała sieć sprzedaży w naszym kraju.

Konkurenci Tata Indica, to auta segmentu A, jak Fiat Panda, Hyundai Atos i i10, Kia Picanto, Citroen C1, Peugeot 107 i Toyota Aygo oraz auta segmentu B, jak m.in. Ford Fiesta, Volkswagen Polo, Opel Corsa, Renault Clio, Peugeot 206 i 207, Citroen C3, Toyota Yaris, Honda Jazz, Skoda Fabia, Fiat Punto oraz Hyundai Getz i i20.

 

Główne zalety Tata Indica, to korzystny stosunek ceny do jakości oraz praktyczne wnętrze, w którym dla kierowcy i pasażerów, wygospodarowano całkiem sporo miejsca. Minusy auta, to bardzo przeciętna jakość wykonania, słabej jakości materiały użyte do wykończenia wnętrza oraz sprawiające problemy skrzynie biegów. Minusem jest także duża utrata wartości oraz późniejsze problemy z odsprzedażą egzotycznego jednak w Polsce auta.

Ceny używanych aut Tata Indica z 2008 roku, czyli początku sprzedaży w Polsce, wahają się od 12 do 16 tys. złotych. Trzyletnie auta wyprodukowane w 2009 roku, wyceniane są na 14-17 tys. złotych, zaś dwuletnie Tata Indica, to wydatek rzędu 16 do 22 tys. złotych, w zależności od przebiegu, stanu technicznego i wersji wyposażenia. Nieliczne oferowane na rynku wtórnym egzemplarze, pochodzą raczej z krajowej sieci sprzedaży marki.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27445 )
Array ( [docId] => 27445 )