Honda Legend

Kategoria: Autosegment E
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Honda Legend to luksusowe auto klasy wyższej średniej, czyli segmentu E premium. Produkcja tego flagowego w swoim czasie modelu Hondy, uruchomiona została w 1985 roku. W 2006 roku zadebiutowała Honda Legend czwartej generacji, z uwagi na wysokie ceny nie oferowana w Polsce. W USA auto nosi nazwę Acura RL.

Honda Legend to eleganckie i komfortowe auto dla tych, których stać na limuzynę segmentu E, a niekoniecznie mają ochotę na zakup Audi A6 czy Mercedesa klasy E, które są w tym segmencie mocno opatrzone. Model Legend był od 2006 roku sprzedawany w Europie, w tym także w Polsce. Jednak duża część używanych Hond Legend pochodzi z importu indywidualnego z USA i Kanady gdzie model ten jest bardziej niż na Starym Kontynencie popularny.

Produkcja Hondy Legend I generacji, to lata 1985-1990, Legend II 1991-1996, Legend III 1996-2004, zaś w 2006 roku do produkcji weszła aktualna, czwarta już generacja auta, która w 2008 roku przeszła modernizację i drobne zmiany kosmetyczne. Hnda Legend dostępna jest z nadwoziem typu sedan czterodrzwiowy. Konkurencja rynkowa Hondy Legend, to takie auta, jak: Volvo S80, Mercedes klasy E, BMW serii 5, Toyota Camry, Audi A6, Lexus GS, Cadillac CTS oraz Jaguar XF.

Do zalet Hondy Legend zaliczyć można dobre silniki i dobre właściwości jezdne, bogate wyposażenie standardowe i wysoki komfort podróżowania oraz elegancki styl nadwozia. Minusem Hondy Legend jest wysokie zużycie paliwa przez auta wyposażone w silnik benzynowy, a takie dominują oraz nie najlepsze jak na auto tej klasy skrzynie biegów.

Ceny używanych 10-letnich Hond Legend z 2002 roku oscylują wokół kwoty 20 tys. złotch. Niemal wszystkie auta pochodzą z importu z USA i Kanady. Ośmioletnie auto to koszt ok. 34 tys. złotych, sześciolatki z 2006 roku kosztują od 60 do 80 tys. złotych, zaś trzylatki z 2009 roku, wyceniane są na ok. 115 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27566 )
Array ( [docId] => 27566 )