Nissan Cabstar

Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-08-2012 r.

Nissan Cabstar to wielofunkcyjny samochód ciężarowo-dostawczy, zaliczany do segmentu średnich aut dostawczych. Produkcja Nissana Cabstar ma już swoją długą tradycję i rozpoczęła się w 1982 roku. W wielu krajach świata Cabstar znany jest pod nazwą Nissan Atlas.

Pierwotnie głównym rynkiem zbytu Nissana Atlas/Cabstar, poza macierzystym azjatyckim rynkiem, były USA. Według nowej koncepcji marki Nissan, model Cabstar został przy współudziale europejskich projektantów stworzony na nowo tak, aby zaspokoić także gusta potencjalnych europejskich nabywców. Nowy Nissan Cabstar powstał na nowej platformie LDT, którą opracowano dla małych aut ciężarowych. Cabstar dostępny jest wyłącznie w odmianie podwozie do zabudowy. Może jednak być dostępny w wersji z pojedynczą lub podwójną kabiną.

Główni konkurenci rynkowi Nissana Cabstara, to Iveco Daily, Toyota Dyna oraz niektóre wersje Volkswagena Craftera, Mercedesa Sprintera, Forda Transita, Renault Mastera, Fiata Ducato, Citroena Jumpera, Peugeota Boxera oraz Opla Movano.

 

Nowy Nissan Cabstar w wersji podwozie do zabudowy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, kosztuje od 65 900 złotych brutto. Za tą cenę kupić można auto nowe wyprodukowane w 2011 roku, z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 2.5 litra i mocy 110 KM, o ładowności do 1800 kg, z kabiną w kolorze białym, z ABS-em, elektrycznymi szybami i wspomaganiem kierownicy.

Ceny używanych 10-letnich Nissanów Cabstar z 2002 roku, zaczynają się już od 22 tys. złotych, jednak najdroższe egzemplarze wyceniane są nawet na ok. 58 tys. złotych. Tańsze są podwozia pod zabudowę, zaś zabudowane już wersje specjalistyczne odpowiednio droższe. Cena używanego auta dostawczego lub dostawczo-osobowego, w dużej mierze zależy od wersji i wyposażenia danego auta, a także jego stanu technicznego i przebiegu. Pięcioletni Nissan Cabstar z 2007 roku, kosztuje od 36 do nawet ok. 70 tys. złotych, w zależności od wersji auta. Drogie są auta z zabudową typu chłodnia.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27782 )
Array ( [docId] => 27782 )