Peugeot Bipper

Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-08-2012 r.

Peugeot Bipper to mały samochód użytkowy, zaliczany do segmentu lekkich aut dostawczych i kombi vanów. Produkcja Bippera, który uzupełnił gamę dostawczych Peugeotów, rozpoczęła się w 2008 roku. Peugeot Bipper to auto opracowane przez francuski koncern PSA Peugeot-Citroen wspólnie z Fiatem, w efekcie czego powstały bliźniacze auta: Fiat Fiorino III, Peugeot Bipper oraz Citroen Nemo.

Peugeot Bipper to aktualnie najmniejsze auto dostawcze w ofercie Peugeota. Produkcja modelu Bipper rozpoczęła się w 2008 roku. Peugeot Bipper występuje w wersji dostawczej furgon oraz w osobowej odmianie, w Polsce aktualnie nie oferowanej. Trzy lata temu Peugeot Bipper nagrodzony został zaszczytnym tytułem Van of the Year 2009

Z racji bardzo małych rozmiarów, Peugeot Bipper konkurencji bezpośredniej raczej nie ma. Główni konkurenci rynkowi Peugeota Bippera, to Fiat Fiorino i Citroen Nemo. W niektórych przypadkach konkurentami dla Nemo mogą być większe małe auta dostawcze, jak: Fiat Doblo, Citroen Berlingo i Peugeot Partner, Renault Kangoo, Volkswagen Caddy i Opel Combo. Peugeot Bipper to dobre auto dla drobnych dostawców oraz dla tzw. małego biznesu, firm, kurierów, poczty itp.

 

Nowy Peugeot Bipper dostępny w Polsce tylko i wyłącznie w wersji furgon trzydrzwiowy, w wersji 500 L1 z silnikiem benzynowym 1.4 75 KM, kosztuje 46 002 zł, zaś takie samo auto z identycznym wyposażeniem i silnikiem wysokoprężnym 1.3 HDI 75 KM, to wydatek rzędu 55 227 złotych.

Ceny używanych 4-letnich Peugeotów Bipper z 2008 roku, wahają się od 17 do nawet 27 tys. złotych w zależności od przebiegu i stanu technicznego oraz wersji auta. Najdroższe są zadbane, osobowe wersje w Polsce rzadziej występujące. Trzyletnie egzemplarze z 2009 roku wyceniane są na kwoty od 20 do 33 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27765 )
Array ( [docId] => 27765 )