3 powody, dla których warto wybrać Windows 10

Kategoria: Dom
Data: 02-07-2021 r.

Każdy komputer osobisty wymaga zainstalowania systemu operacyjnego, dzięki któremu możliwe jest intuicyjne zarządzanie sprzętem. Jednym z gigantów na rynku producentów oprogramowania dla komputerów jest amerykańskie przedsiębiorstwo Microsoft, które odpowiada za wdrożenie systemów Windows do powszechnego użytku. Pierwsza wersja, Windows 1.01, miała swoją premierę w 1985 roku, natomiast system najnowszej generacji, Windows 10, w 2015 roku. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na Windows 10? Odpowiadamy.

    1. Windows 10 – gwarancja bezpieczeństwa

Wielu użytkowników przechowuje na swoich urządzeniach osobistych wiele poufnych dokumentów czy danych, których kradzież może mieć bardzo poważne konsekwencje – zarówno prawne, jak i finansowe. Ich optymalne zabezpieczenie to nie lada sztuka, jednak instalacja Windows 10 to duży krok w stronę ochrony przed atakami hakerskimi. Najnowsza wersja systemu operacyjnego od Microsoft została bowiem wzbogacona o najnowsze technologie przeciwdziałające cyberatakom. Z architektury systemu zostały również usunięte usterki. Co ważne, aktualizacje systemu wypuszczane przez amerykański koncern również wspierają systemy bezpieczeństwa i gwarantują najwyższej jakości zabezpieczenia i poprawki do istniejących rozwiązań.

    1. Microsoft Windows 10 – DirectX 12

 

Instalacja Windows 10 powinna zostać poważnie rozważona przez graczy, którzy pragną przyspieszyć pracę swojego sprzętu i wywindować jego wydajność na wyższy poziom. Wszystko za sprawą obecności DirectX 12 – interfejsu programowania aplikacji (API), który charakteryzuje się niższym narzutem na procesor niż miało to miejsce w poprzedniej wersji. Dzięki takiemu rozwiązaniu można lepiej zarządzać mocą obliczeniową, a co za tym idzie, karta graficzna będzie działać niezależnie od procesora. DirectX 12 to jednak świetny wybór nie tylko na potrzeby gamingu – Windows 10 wsparty tym API w ogólnym rozrachunku pracuje dużo sprawniej.

    1. Windows 10 – Continuum

Microsoft w Windows 10 zastosował interfejs wyposażony w mechanizm Continuum, który pozwala maksymalnie wykorzystać potencjał urządzeń typu 2w1 lub 3w1. Tajemnica sukcesu tego innowacyjnego rozwiązania tkwi w jego automatycznym rozpoznawaniu trybu obsługi danego urządzenia – poprzez dotyk, mysz i klawiaturę – i zaadaptowaniu systemu operacyjnego to rzeczywistych wymagań użytkownika. Interfejs software’u staje się jasny i przejrzysty, ułatwiając tym samym łatwe przełączanie się między obsługą dotykową a manualną.

Komputer z Windows 10 łatwo też zoptymalizować po wystąpieniu problemów z przetwarzaniem procesów lub przed sprzedażą urządzenia – wystarczy przeprowadzić przywracanie systemu Windows 10 do ustawień fabrycznych.

Więcej o systemie Windows 10 na https://scroll.morele.net/.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Jak jeść zdrowo na co dzień

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 41270 )
Array ( [docId] => 41270 )