Akcesoria rowerowe

Kategoria: Sport
Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 09-05-2012 r.

Wiele osób używa roweru jako codziennego środka transportu. Żeby jeszcze lepiej czuć się na rowerze, zwiększyć swoją wygodę oraz bezpieczeństwo, warto wyposażyć swój jednoślad w dodatkowe, pomysłowe akcesoria do rowerów.

Dzwonek do roweru

W celu zwiększenia swojego bezpieczeństwa warto kupić duży i donośny dzwonek, najlepiej w stylu retro. Wydaje on bardzo dobrze słyszalny, głośny dźwięk. Nie będziemy mieli wątpliwości czy inni uczestnicy ruchu nas słyszą i wiedzą, że nadjeżdżamy. Niezwykle przydatne, szczególnie w jeździe po mieście, po jezdni lub chodniku. Montowane po prawej stronie kierownicy lub na kasku niewielkie zwierciadło pomaga nam obserwować sytuację za nami i nie zajeżdżać samochodom drogi.

Błotniki do roweru

Nie zawsze mamy ładną pogodę i zdarza się, że musimy jechać rowerem w deszczu. W takich warunkach łatwo się ochlapać. Jednak jest na to metoda – błotniki. Montowane na tylne i przednie koło osłony skutecznie ochronią nas i naszą odzież przed brudem i wodą z kałuż.

Uchwyt na telefon do roweru

Niezwykle przydatną rzeczą jest również uchwyt na telefon. Podczas jazdy nie wolno trzymać urządzenia w ręce, a tak spokojnie i bezpiecznie spoczywa w uchwycie. Możemy w ten sposób odbierać połączenia oraz dzwonić bez odrywania rąk od kierownicy.

Uchwyt na kubek lub bidon

Warto też wyposażyć swój jednoślad w uchwyt na kubek lub bidon. Dzięki niemu będziemy mieli łatwy i szybki dostęp do naszego ulubionego napoju, kiedy tylko będziemy spragnieni.

 

Kosze do roweru i torby do roweru

To bardzo popularny element wyposażenia roweru. Ostatnio najczęściej widać jednoślady z koszami zamocowanymi na kierownicy. Można je w wielu wypadkach zdjąć i pójść z nimi np. do sklepu. Inne z kolei można zamontować na bagażniku pojazdu. Na rynku jest wiele koszy o rozmaitych wymiarach i kolorach oraz zrobionych z różnych materiałów.

Wśród toreb rowerowych dużą popularnością cieszą się te trójkątne mocowane pomiędzy rurkami ramy jednośladu. Nie przeszkadzają one w jeździe i są dość pojemne. Często spotyka się też duże torby turystyczne zakładane na bagażnik roweru.

Sklepy rowerowe oferują jeszcze więcej akcesoriów i gadżetów do jednośladów. Wszystkie służą wygodzie rowerzysty, ale zdecydowanie nie wszystkich potrzebujemy podczas jazdy na co dzień.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27990 )
Array ( [docId] => 27990 )