Co powinieneś mieć przy sobie podczas przejażdżki rowerowej?

Kategoria: Sport
Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 24-04-2012 r.

Wielu z nas bardzo lubi aktywnie spędzać czas. Jedną z form takiego wypoczynku jest jazda na rowerze. W Polsce mamy pod dostatkiem tras rowerowych i miejsc, które sprzyjają takiemu rodzajowi turystyki. Podczas wycieczek warto mieć ze sobą kilka podstawowych i niezbędnych rzeczy.

Zestaw naprawczy do roweru

Wybierając się na przejażdżkę nigdy nie wiemy, co może nas spotkać czy zaskoczyć. Dlatego warto zabrać ze sobą kilka niezbędnych rzeczy, które mogą być pomocne w sytuacji, gdy będziemy musieli szybko naprawić rower. Wśród nich powinna zdecydowanie znaleźć się samoprzylepna łatka na dętkę. Pozwoli nam jechać dalej nawet z przebitą oponą, a nie rezygnować z dalszej podróży.

Oprócz tego bardzo przydatny będzie klucz francuski, którego rozmiar odpowiada śrubom naszego roweru. Warto zabrać też kilka kluczy imbusowych. Koniecznie znajdźmy też miejsce na niewielką pompkę, żeby w razie potrzeby uzupełnić powietrze w oponach.

Mapa trasy rowerowej

Podczas rowerowych podróży nie powinno w naszym ekwipunku zabraknąć mapy terenu, po którym będziemy się poruszać Dobrze jeśli jej skala będzie odpowiednio duża, a zawarte na mapie informacje szczegółowe. Pomimo, że większość szlaków rowerowych jest dobrze oznakowana, można zgubić się na rozstajach dróg lub zmylić drogę prowadząc rozmowę.

 

Podczas przejażdżki warto też zaopatrzyć się w dużą ilość wody, szczególnie latem, kiedy temperatury są wysokie i organizm szybko się odwadnia. Nie bierzmy innych kolorowych lub gazowanych napojów, ponieważ nie gaszą one pragnienia w równie efektywny sposób.

Dobrze też wziąć ze sobą suchy prowiant w postaci kruchych ciastek lub batonów zbożowych. Nie rozpuszczą się one, a jednocześnie będą bardzo pożywne. W wyposażeniu rowerzysty powinna znaleźć się również niewielka latarka, cieplejsza odzież na wypadek załamania pogody, a także materiały opatrunkowe, w razie gdyby któryś z uczestników podróży doznał kontuzji lub urazu.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27942 )
Array ( [docId] => 27942 )