Czym jest aeroboxing

Kategoria: Sport
Autor: Stwora Sylwia
Data: 18-04-2012 r.

Jeśli rozpiera cię energia lub chciałbyś rozładować stres powinieneś zastanowić się nad zapisaniem się na zajęcia z aeroboxingu. Aeroboxing to bardzo dynamiczny rodzaj aktywności fizycznej, połączenie aerobiku z elementami sportów walki.

Aeroboxing - alternatywa dla boksu

Aeroboxing to intensywny trening ogólnorozwojowy zawierający w sobie ćwiczenia typowe dla aerobiku oraz elementy boksu, karate i kick-boxingu. Czasem w treningu stosuje się układy z jogi czy tai-chi. Ta forma aktywności fizycznej uważana jest za alternatywę boksu, szczególnie dla kobiet.

Jednak aeroboxing nie polega na bezpośredniej walce z przeciwnikiem, a na wykonywaniu w rytm muzyki ruchów stosowanych w sportach kontaktowych, czyli przede wszystkim kopnięć, wykopów, podskoków, uników oraz ciosów. Ruchom towarzyszą okrzyki, które pozwalają uwolnić i rozładować negatywne emocje.

Zajęcia z aeroboxingu

Zajęcia z aeroboxingu dzielą się zwykle na trzy podstawowe fazy. Wszystkie etapy poprzedza rozgrzewka, która pobudza mięśnie i stawy oraz przygotowuje organizm do intensywnego wysiłku. W czasie pierwszego etapu wykonywany jest dynamiczny układ ciosów, kopnięć i innych elementów aerobiku. Drugi etap składa się z ćwiczeń siłowych, nakierowanych na wzmocnienie mięśni i modelowanie sylwetki np. przysiadów, brzuszków, itd. W tej fazie dochodzi także do największego spalania kalorii.

Zajęcia z aeroboxingu kończą się stretchingiem, czyli ćwiczeniami o charakterze rozluźniająco-relaksującym. Jeden trening trwa zwykle zegarową godzinę.

Ta forma fitness jest idealna dla osób, które lubią się zmęczyć, chcą wymodelować sylwetkę, pozbyć się kilku zbędnych kilogramów, popracować nad kondycją lub rozładować stres. Aeroboxing jest również dobrym rozwiązaniem dla osób nieśmiałych, które dzięki zajęciom mogą zyskać większą pewność siebie.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27930 )
Array ( [docId] => 27930 )