Gdzie wynająć jacht

Kategoria: Sport
Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 18-05-2012 r.

Nie musisz posiadać własnej łodzi, żeby móc spędzić wakacje na rejsie. Na polskim rynku obecnych jest wiele firm, które oferują czarter jachtów, dzięki czemu można bez przeszkód oddać się żeglowaniu i wypocząć na łonie natury.

Wynajęcie jachtu ze skipperem czy bez?

W przypadku wynajęcia samej łodzi, należy przedłożyć stosowne uprawnienia sternika jachtowego. W większości sytuacji licencją będą musiały legitymować się co najmniej dwie osoby z całej załogi, która będzie przebywać na wynajętym jachcie. Sterowanie jachtem jest powierzone w całości wynajmującym. Inną opcją jest wynajem łodzi ze skipperem. W tym przypadku nie trzeba posiadać żadnego doświadczenia żeglarskiego ani specjalnych uprawnień.

Organizacją i sterowaniem zajmie się bowiem wynajęty wraz z jachtem skipper. Taka osoba będzie dbać o jacht i czuwać nad bezpieczeństwem załogi. Ponadto zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że sternik będzie znał akwen, po którym będziemy chcieli pływać, co zwiększy bezpieczeństwo rejsu.

Gdzie wynająć jacht?

Usługi wynajmu łodzi i jachtów nie są w Polsce jeszcze bardzo rozpowszechnione. W internecie można jednak znaleźć kilka firm, które specjalizują się w czarterze jednostek pływających. Tego typu przedsiębiorstwa oferują zarówno wynajem jachtów w wielu popularnych dla żeglarzy miejscach w Polsce, jak np. Mazury lub wybrzeże Bałtyku, ale także w ciekawych lokalizacjach na całym świecie.

Często firmy te umożliwiają zarezerwowanie łodzi online. Można wybierać spośród kilku rodzajów jachtów, w zależności od jego wyposażenia, ilości załogi oraz zasięgu. Ponadto w wielu kurortach i chętnie odwiedzanych przez turystów miastach można spotkać się z propozycjami wynajmu łodzi przez lokalne firmy bądź prywatne osoby. Takie rozwiązanie wymaga jednak najczęściej posiadania odpowiednich kwalifikacji żeglarskich.

Czarter łodzi nie jest jeszcze w Polsce bardzo popularny, jednak można zaobserwować, że z roku na rok coraz więcej firm rozpoczyna tego typu działalność, co w najbliższej przyszłości może spowodować spadek cen tego typu usług, które obecnie nie należą do najniższych.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28026 )
Array ( [docId] => 28026 )