Low impact aerobic

Kategoria: Sport
Autor: Stwora Sylwia
Data: 24-04-2012 r.

Zmagasz się z nadprogramowymi kilogramami, ale masz na tyle słabą kondycję, że dynamiczne formy fitness Cię odstraszają? Sprawdź, czy w Twojej okolicy nie są organizowane zajęcia low impact eerobic. Dzięki połączeniu prostych ćwiczeń i elementów tańca poprawisz swoją kondycję, a co najważniejsze stracisz nadmiar tkanki tłuszczowej.

Początki low impact aerobic, czyli zajęć o niskim stopniu obciążeń i podskoków, sięgają 1986 roku i związane są ze Stanami Zjednoczonymi, gdzie trenerzy fitness wyeliminowali z tradycyjnego aerobicu te elementy, które wymagały od organizmu dużego wysiłku, a powstałą lukę wypełniono bezpiecznymi oraz na tyle łatwymi, aby były efektywne dla początkujących i niezbyt wysportowanych osób.

Idąc na zajęcia L.I.A. nie musisz się obawiać, ze po 5 minutach nie będziesz mogła złapać oddechu, pogubisz się w zawiłych krokach i zrazisz do sportu jeszcze bardziej.

Podczas zajęć L.I.A. cały czas utrzymujesz tzw. pozycję bazową, która polega na lekkim ugięciu nóg w kolanach, a rąk w łokciach, przy jednoczesnym wysunięciu miednicy do przodu. Dodatkowo jedna noga zawsze jest oparta na podłodze. Taka postawa sprawia, że stawy są mniej obciążone, zmniejsza się ryzyko wystąpienia kontuzji, a w ten sposób zajęcia są doskonałym rozwiązaniem dla osób otyłych oraz narzekających na problemy z kręgosłupem. Należy pamiętać, że o lekkim napinaniu mięśni brzucha i pośladków.

 

Zajęcia, trwające zwykle od 30 do 45 minut zapoczątkowuje rozgrzewka, opartą na stretching, czyli ćwiczenia rozciągające. Właściwa część treningu opiera się na marszach, krokach, obrotach i innych ćwiczeniach mających wzmocnić mięśnie szyi, ramion, talii, ud i łydek. Zwykle przypomina ona choreografię taneczną. Stopniowo zwiększa się kombinacja wykonywanych układów, jednak tętno zwykle nie przekracza 150 uderzeń na minutę.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27943 )
Array ( [docId] => 27943 )