Pokazy lotnicze w Polsce

Kategoria: Sport
Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 26-04-2012 r.

Pokazy lotnicze i imprezy lotnicze to nie tylko domena krajów zachodnich. W Polsce również organizuje się imprezy lotnicze o dużej renomie. Niektóre pokazy i pikniki lotnicze na stałe zagościły w kalendarzach wielu polskich miast. Które należą do tych najbardziej znanych?

Radom Air Show

To zdecydowanie jedne z najbardziej znanych pokazów lotniczych, które odbywają się w Polsce. Mają miejsce na lotnisku w Radomiu i są organizowane co dwa lata. Początkowo jednak były przeprowadzane gdzie indziej. Występy światowych sław akrobacji są przeplatane przelotami najróżniejszych maszyn lotniczych.

Do tej pory swoje umiejętności pokazały w Radomiu grupy takie jak: Red Arrows, grupa akrobacyjna RAF i polska grupa Żelazny. Imprezie towarzyszy także wystawa naziemna, na której można podziwiać różnego rodzaju samoloty i sprzęt wojskowy. Co dwa lata Radom Air Show przyciąga prawdziwe tłumy fanów lotnictwa.

Piknik Szybowcowy „Leszno. Rozwiń Skrzydła”

Ta impreza odbywa się dopiero od 6 lat, ale zdążyła już wyrobić sobie dużą renomę i zdobyć popularność wśród widzów. W programie pokazów znajdują się przeloty i akrobacje nie tylko maszyn lotniczych, jakimi są szybowce. W czasie pikniku nad Lesznem unoszą się także maszyny wojskowe, zespoły akrobacyjne i samoloty indywidualnych akrobatów, a także spadochroniarze, motolotniarze i balony wolne. Do dyspozycji widowni jest również wystawa naziemna.

 

Mazury AirShow

Pokazy na Mazutach są organizowane od 1999 roku. Odbywają się w okolicach Kętrzyna. Lokalizacja w okolicach plaży i jeziora są jednymi z największych zalet tej imprezy, co wpływa również na to, że z roku na rok coraz więcej osób przyjeżdża, żeby podziwiać zmagania pilotów.

W programie Mazury AirShow są zarówno akrobacje indywidualne, jak i zespołowe. Dodatkowo widzowie mogą z bliska oglądać starty, lądowania i ewolucje wodnosamolotów. Pokazy cieszą się dużą popularnością i chętnie odwiedzają je osoby z zagranicy.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27954 )
Array ( [docId] => 27954 )