Rękawiczki rowerowe

Kategoria: Sport
Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 10-05-2012 r.

Jazda na rowerze sprawia, że obciążamy nie tylko nogi, ale również ręce. Jadąc, często opieramy większość ciężaru naszego ciała właśnie na dłoniach. Rękawiczki rowerowe są bardzo istotną częścią wyposażenia każdego rowerzysty. Dlaczego?

Szczególnie w lecie, gdy jest ciepło i wilgotno, nasze dłonie podczas jazdy rowerem bardzo się pocą, co znacznie zwiększa śliskość rąk na kierownicy. Dzięki rękawiczkom można uniknąć uczucia wilgoci i ślizgania się dłoni. Innowacyjne materiały nie tylko zredukują niebezpieczeństwo wysmyknięcia się jej z rąk, ale też poprawią trzymanie, dzięki czemu będziemy mieć lepszą kontrolę nad pojazdem. Ponadto absorbują one pot i oddają ciepło, dzięki czemu nasze dłonie są suche.

Podczas jazdy rowerem łatwo nabawić się odcisków, szczególnie, gdy mamy do pokonania długą trasę. Odpowiednie rękawiczki zapobiegają tego typu urazom i znacznie zwiększają komfort jazdy. Często jazda jest męcząca nie tylko dla organizmu i nóg, ale również dla rąk, ponieważ to na nich spoczywa ciężar naszego ciała. Poduszeczki i specjalna konstrukcja rękawiczek rowerowych sprawiają, że nawet długa jazda znacznie mniej obciąża dłonie i nie męczą się one tak szybko.

Podłoże po którym jeździmy, czy to w mieście, czy w terenie z reguły nie jest idealnie gładkie. Z tego powodu podczas rowerowych przejażdżek często mamy do czynienia ze wstrząsami, które osłabiają nasze dłonie. Dobrej jakości rękawiczki są wyposażone w system absorpcji uderzeń. Najczęściej przybiera formę żelowych wkładek, które pochłaniają siłę wstrząsu, powodując, że jest ona mniej odczuwalna dla rowerzysty.

Rękawiczki rowerowe są bardzo wskazane, szczególnie dla osób lubiących dłuższe trasy i dbające o swoje dłonie. Na rynku są dostępnych jest wiele modeli, fasonów i kolorów, dzięki czemu można z łatwością dobrać sprzęt do swoich preferencji.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27995 )
Array ( [docId] => 27995 )