Używany jacht czy nowy jacht

Kategoria: Sport
Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 04-06-2012 r.

W ostatnim czasie żeglarstwo staje się stopniowo coraz bardziej popularne. Wiele osób chce posiadać własną łódź, na której bez żadnego problemu mogłyby spędzać wakacje w poczuciu pełnej niezależności. Wymaga to jednak podjęcia trudnej decyzji - kupić nowy jacht czy używany jacht.

Zakup używanego jachtu

Decydując się na zakup używanej łodzi należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Bardzo ważny jest już sam wygląd jachtu. Może on nam wiele powiedzieć o tym, jak łódź była wcześniej używana. Jeśli pokrycie jest nierówne, wybrzusza się lub odchodzi lepiej nie kupować tego egzemplarza. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że deski w tym miejscu gniją lub łódź jest źle wykonana, co nie wróży jej długiej żywotności. Warto także zwrócić uwagę na ster i miecz. Ważne jest, żeby te elementy funkcjonowały gładko, bez zacinania.

Oprócz tego należy zapoznać się również ze stanem wnętrza jachtu. W tym przypadku trzeba sprawdzić stan połączeń kabiny w pokładem. Przydatne będzie także spojrzenie na podłogę. Ciemniejsze ślady mogą świadczyć o tym, że ponad tym miejscem łódź przeciekała. Dodatkowo ważne jest sprawdzenie jak działa silnik napędzający jacht. Dobrze, jeśli chodzi równo, a także nie zacina się przy dodawaniu i odejmowaniu mocy. Pamiętajmy także, żeby dokładnie zapoznać się z dokumentacją jachtu i jego pochodzeniem.

 

Zakup nowego jachtu

W tym przypadku możemy zdać się na gotowe projekty lub zaproponować wykonawcom własne rozwiązania. Nie ulega jednak wątpliwości, że zakup jachtu to spory wydatek i mało kogo stać na taki luksus. Jednak taki zakup gwarantuje nam, że łódź będzie wyposażona w najbardziej nowoczesne technologie i systemy komunikacyjne. W większości są one wykonane z lekkich stopów, dzięki czemu osiągają dużą prędkość i charakteryzuje je atrakcyjny, nowoczesny wygląd.

Na wielu współczesnych nowych jachtach nie braknie nawet telewizora. W celu zakupienia nowej łodzi najlepiej skontaktować się z firmą wyspecjalizowaną w tego rodzaju działaniach lub jedną ze stoczni jachtowych.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28038 )
Array ( [docId] => 28038 )