Wibrotrening

Kategoria: Sport
Autor: Stwora Sylwia
Data: 27-04-2012 r.

Chciałbyś w ciągu dziesięciu minut treningu bez wkładania w niego dużego wysiłku osiągnąć takie same rezultaty jak po półtoragodzinnym wylewaniu potów na siłowni czy w klubie fitness? To możliwe dzięki treningowi na specjalnej platformie wibracyjnej, który w przeciwieństwie do tradycyjnych zajęć angażuje prawie sto procent mięśni, a nie tylko sześćdziesiąt.

Wibrotrening - co to jest

Wibrotrening to forma zajęć oparta na stymulowaniu układu mięśniowego i nerwowego do wykonywania odruchów bezwarunkowych poprzez poddawanie ich działaniu wibracji. Zajęcia odbywają się na specjalnej platformie wibracyjnej tzw. wibromasażerze. Urządzenie mogące transmitować kilka tysięcy drgań w ciągu minuty umożliwia łączenie masażu, ćwiczeń rozciągających oraz siłowych.

Po wejściu na urządzenie zostajesz do niego przymocowany specjalnym pasem. Wibromasażer zaczyna działanie i niemal od samego początku wszystkie Twoje mięśnie pracują bez konieczności wykonywania jakichkolwiek ruchów z Twojej strony. W ciągu minuty urządzenie może wykonać około 30-50 wibracji, co oznacza, że ponad 90 procent Twoich włókien mięśniowych skurcza się tyle samo razy.

Korzyści z wibrotechniki

Pierwsze pozytywne efekty stosowania wibrotechniki, w zależności od stopnia intensywności zajęć oraz pożądanych rezultatów, zaobserwujesz już po trzech sesjach treningowych tygodniowo. Technika ta zalecana jest jako forma rehabilitacji przy urazach ścięgien i więzadeł, a także w profilaktyce reumatyzmu i osteoporozy. Wzmocnione mięśnie lepiej pracują, co przekłada się na poprawę sprawności funkcjonowania innych organów. Pobudzone zostaje także krążenie krwi, dzięki czemu organizm jest lepiej ukrwiony.

Pozwala to przyspieszyć procesy metaboliczne, a to z kolei umożliwia szybsze spalanie tkanki tłuszczowej i obniżenie stężenia złego cholesterolu. Wysyłane do organizmu drgania powodują rozbijanie podskórnego tłuszczu, co pobudza produkcję kolagenu i elastyny. W efekcie skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna i dotleniona, a organizmowi łatwiej jest wydalać toksyny i zapewniać dobry przepływ wody. W ten sposób wibrotrening pomaga również walczyć z cellulitem i łagodzić dolegliwości bólowe.

Dobroczynny wpływ treningu na specjalnej platformie wykorzystują nie tylko zawodowi sportowcy. Zalecany jest on również amatorom, jak i osobom, które nie mają czasu lub dostatecznej motywacji do podejmowania regularnej aktywności fizycznej.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27960 )
Array ( [docId] => 27960 )