Wypożyczalnie rowerów

Kategoria: Sport
Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 15-05-2012 r.

Właściwie wszędzie, gdzie jesteśmy, możemy rozkoszować się jazdą na rowerze. Nieważne czy aktualnie przebywamy na wakacjach czy spieszymy się do pracy. Obecnie w niemal każdym mieście funkcjonują wypożyczalnie rowerów, z których można bez problemów korzystać w razie potrzeby. Czy warto wypożyczać rower z wypożyczalni?

Rowery miejskie

W kilku miastach w Polsce, m.in. we Wrocławiu i Warszawie funkcjonują tzw. rowery miejskie. W całym mieście jest co najmniej kilka miejsc, w których można wypożyczyć rower. System jest w pełni automatyczny i najczęściej wymaga zarejestrowania się na stronie internetowej operatora roweru miejskiego. Po zasileniu, zazwyczaj niewielką kwotą, swojego konta korzysta się z sieci punktów, z których można wziąć pojazd. Jednoślad należy jednak później odstawić do jednej ze stacji.

Rowery, które są udostępniane w ramach systemu są w pełni wyposażone, zgodnie z obowiązującym prawem, czyli mają lampy z przodu i z tyłu, a także obowiązkowy dzwonek. Niektóre pojazdy mają ponadto kosze. W ten sposób, nawet nie posiadając roweru na własność możemy szybko i bez problemu przemieszczać się po mieście lub po prostu udać się na relaksującą przejażdżkę.

Wypożyczalnia rowerów

W wielu miejscach, szczególnie miastach, w których panuje duży ruch turystyczny, można spotkać wiele stacjonarnych wypożyczalni rowerów. Takie rozwiązanie pozwala nam zaoszczędzić na kosztach przewozu jednośladu np. na wakacje. W wielu kurortach można nawet zarezerwować pojazd w wyprzedzeniem, by mieć pewność, że otrzymamy rower, gdy już dotrzemy na miejsce naszego wypoczynku.

Część hoteli i pensjonatów oferuje nawet specjalne zniżki lub darmowe wypożyczenie roweru dla swoich klientów. Umożliwia to aktywne spędzenie czasu przy minimalnych kosztach. Rowery z wypożyczalni są oczywiście dobrze wyposażone i regularnie serwisowane, dzięki czemu są bezpieczne i mogą służyć nam w zwiedzaniu i podziwianiu okolicznych krajobrazów.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28015 )
Array ( [docId] => 28015 )