Wypożyczanie kajaków

Kategoria: Sport
Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 25-05-2012 r.

Turystyka kajakowa zyskuje sobie wśród Polaków coraz więcej zwolenników. Bardziej doceniamy tę formę wypoczynku i chętnie wybieramy się na wyprawy kajakami z rodzinami lub znajomymi. Dzięki wypożyczalniom kajaków mamy dostęp do takiej formy wypoczynku w niemal każdym miejscu Polski.

Wypożyczalnie kajaków

W wielu miastach Polski działają firmy, które specjalizują się w wynajmie łodzi, w tym także kajaków. W wielu przypadkach, oprócz samego najmu oferują one także dowiezienie sprzętu oraz wypożyczających na miejsce spływu, a także odbierają ich z wcześniej wybranej lokalizacji, najczęściej za drobną opłatą. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy obawiać się o transport kajaków na miejsce naszego wypoczynku, a sami także możemy być wygodnie dowiezieni na miejsce.

Tego typu firmy mieszczą się najczęściej w pobliżu ciekawych szlaków kajakowych, skąd można łatwo wyruszyć na trasę. Oprócz tego, takie firmy oferują też organizację spływów dla większej liczby uczestników.

Szkółki kajakarskie

Ulokowane są one w większości przypadków w bezpośrednim sąsiedztwie cieków wodnych. Oferują tanie wypożyczenie sprzętu, jednak w wielu przypadkach kajaki są dość stare i wysłużone. Mimo to nie brakuje ośrodków, które inwestują w nowości i sukcesywnie wymieniają sprzęt na nowy.

W większości przypadków tego typu szkółki kajakarskie nie dowożą kajaków w inne miejsce i umożliwiają rozpoczęcie spływu tylko z własnej lokalizacji. Niemniej jednak coraz więcej takich ośrodków zmienia swoją strategię i za dodatkową opłatą zgadza się dowieźć kajaki na umówione miejsce, np. nad inną rzekę.

 

Dzięki takim rozwiązaniom uprawianie kajakarstwa nie wymaga posiadania własnego sprzętu. To bardzo wygodne i korzystne rozwiązanie dla osób, które lubią te sposób spędzania czasu, ale robią to stosunkowo rzadko lub nie mają wystarczającej ilości środków, żeby zakupić własny sprzęt.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28033 )
Array ( [docId] => 28033 )