Wypożyczenie roweru wodnego

Kategoria: Sport
Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 16-05-2012 r.

Pływanie rowerem wodnym może być doskonałym sposobem na spędzenie czasu nad jeziorem lub spokojną rzeką. Obsługa roweru wodnego jest bardzo prosta, a pływanie rowerem wodnym - przyjemne. O czym warto pamiętać wypożyczając rower wodny?

Rowery wodne najczęściej możemy wypożyczyć na brzegu stojących zbiorników wodnych, takich jak stawy czy jeziora. Można je również spotkać na rzekach o spokojnym, niegroźnym nurcie, a czasem nawet nad morzami.

Wypożyczenie tego sprzętu wodnego za kilkanaście złotych jest najlepszym sposobem użytkowania, kupno własnego nie ma uzasadnienia, jeśli chcemy użytkować go okazjonalnie, podczas rodzinnego wyjazdu nad jezioro, poza tym za każdym razem musielibyśmy go transportować, co może być dosyć uciążliwe i niewygodne.

Obsługa roweru wodnego nie jest skomplikowana. Podobnie jak tradycyjny rower, ten pojazd wodny jest napędzany przy pomocy przekładni mechanicznej, wprawianej w ruch siłą mięśni nóg. Rower może być napędzany śrubą lub kołem łopatkowym. Bez względu na to nie osiąga na wodzie dużych prędkości, przez co może być prowadzony przez każdą pełnoletnią osobę, nawet niekonieczne potrafiącą pływać. Pojazdem kierujmy za pomocą prostego steru, umożliwiającego skręty w lewo i prawo. Rowerki są najczęściej dwu- lub czteroosobowe.

Decydując się na wypożyczenie roweru wodnego nie możemy lekceważyć niebezpieczeństw związanych z spędzaniem czasu nad wodą. Inne pojazdy wodne mogą wzburzać wodę na jeziorach, powstałe w ten sposób fale potrafią nawet przewrócić pojazd.

W celu zapewnienia sobie odpowiedniego bezpieczeństwa zawsze powinniśmy pływać w kamizelce ratunkowej, czyli kapoku. Obowiązek ten dotyczy zwłaszcza osób nie potrafiących pływać. Również dzieci nie mogą zapominać o kamizelkach, powinny co więcej przebywać na rowerze w towarzystwie osoby dorosłej, potrafiącej dobrze pływać. Na rower wodny wybierajmy się najlepiej w miejsca, gdzie stale przebywa ratownik.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28020 )
Array ( [docId] => 28020 )