Zakup roweru

Kategoria: Sport
Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 30-04-2012 r.

Kupowanie roweru nie należy do łatwych zadań. Wydając pieniądze, chcemy mieć pewność, że dokonujemy dobrego wyboru i oczekujemy, że jednoślad będzie służył nam przez co najmniej kilka lat. Chcemy także, żeby rower spełniał nasze oczekiwania i był dopasowany do naszych preferencji. Jak zatem kupować rower, żeby się nie rozczarować?

Unikaj tanich rowerów

W świecie rowerów tani rower znaczy beznadziejny. Jeśli chcemy mieć jakość, niestety musimy za nią zapłacić. Wybierając bardzo tani rower narażamy się na niezadowolenie i niedosyt. Takie pojazdy często są źle dopasowane i szybko się psują. Materiałom, z których wykonano takie rowery zdecydowanie daleko jest do ideału. Unikajmy także zakupu jednośladu w hipermarkecie.

Specjalistyczny sklep rowerowy

Wybór odpowiedniego, wymarzonego roweru nie ogranicza się z reguły do jednej wizyty w sklepie. Na początek poszukiwania jednośladu warto zacząć od specjalistycznych sklepów rowerowych. Wiedza sprzedawców w takich punktach jest bardzo pomocna. Takie osoby są w stanie określić, jaki będzie najlepszy rodzaj i model roweru odpowiedni do stylu jazdy i potrzeb klienta.

Ponadto sklepy oferują także serwisowanie pojazdu i posiadają potrzebne części. Dobrze jest odwiedzić kilka pobliskich sklepów, żeby porównać ceny, a także poziom obsługi.

Rower używany

Zastanawiając się nad wyborem roweru warto rozważyć możliwość kupna używanego jednośladu. Na giełdach rowerowych można często znaleźć prawdziwe okazje. Niektóre z oferowanych tam pojazdów są właściwie nowe, albo ktoś przejechał się na nich tylko raz. Warto poprosić sprzedawcę o możliwość przejażdżki, żeby zyskać pewność, czy jednoślad nie jest uszkodzony. Pamiętajmy też, żeby dokładnie obejrzeć rower z każdej strony i upewnić się, że nie jest kradziony.

Wybór roweru może nastręczać trochę kłopotów, jednak warto wcześniej zastanowić się, jakiego pojazdu potrzebujemy. Pamiętajmy też, żeby kupić jednoślad z zaufanego źródła i u sprawdzonego sprzedawcy. Pamiętajmy też, żeby kupić pojazd, którego cena będzie odpowiednia do jakości.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27966 )
Array ( [docId] => 27966 )