Zalety cage Fitness

Kategoria: Sport
Autor: Stwora Sylwia
Data: 08-05-2012 r.

Podczas przyglądania się walkom MMA uwagę przyciąga nie tylko bogactwo technik zaczerpniętych z rożnych sztuk walki wykorzystywanych przez zawodników, ale również ich ładnie wyrzeźbione sylwetki. Nie musisz jednak rywalizować w klatce z prawdziwym przeciwnikiem, aby osiągnąć podobne efekty. Zainteresuj się cage fitness.

Cage fitness - inspiracja mieszanymi sztukami walki

Twórcą programu cage fitness jest Matt Hughes, amerykański zawodnik MMA (ang. mixed martial arts - mieszane sztuki walki), który stoczył 54 walki - 45 zwycięskich, w tym 17 przez nokaut i 9 porażek. Nazwa została zaczerpnięta od słowa cage, czyli ośmiokątnego ringu-klatki, na którym odbywają się walki MMA. System treningowy stworzony przez Hughesa łączy właśnie elementy wielu sztuk walki z klasycznym treningiem sprawnościowym. Jednak tutaj zamiast z żywym człowiekiem będziesz rywalizował z manekinem.

Trening cage fitness

Zajęcia cage fitness trwają pół godziny i składają się z pięciu rund o długości 5 minut każda. Nim przejdziesz z jednej części treningu do następnej będziesz miał minutę na odpoczynek. Całość rozpoczyna rozgrzewka w formie ćwiczeń rozciągających i biegowych. Następnie przejdziesz do ćwiczeń interwałowych obejmujących oddzielnie górne i dolne partie ciała. W czwartej rundzie tzw. walki stoczysz pojedynek, ale nie z realnym przeciwnikiem, lecz specjalnym manekinem lub workiem treningowym, na którym będziesz uczył się uderzeń charakterystycznych dla MMA. Piąta, ostatnia runda, ma na celu uspokojenie organizmu.

Zalety cage fitness

Jeśli myślisz, że 30 minut treningu cage fitness to zbyt mało czasu, aby się naprawdę zmęczyć i dodatkowo móc szybko poprawić kondycję i sylwetkę, to już po pierwszych zajęciach poczujesz się, jak po solidnym godzinnym wysiłku fizycznym. W czasie zajęć cage fitness będziesz się koncentrować na wytrzymałości oraz sile.

Dzięki wykonywaniu ćwiczeń aerobowych oraz anaerobowych, czyli beztlenowych zadań, opartych na krótkiej, ale dynamicznej pracy mięśni doprowadzisz do ich wzmocnienia i przyspieszenia pracy serca i podnosi ciśnienie krwi. To z kolei przełoży się na redukcję tkanki tłuszczowej i pomoże budować mięśniową. Cage fitness umożliwi Ci nie tylko spalenie dużej porcji kalorii, ale podkręci Twój metabolizm.

Program treningowy opracowany przez Hughesa jest przeznaczony dla każdego, bez względu na wiek, kondycję czy poziom sprawności.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27977 )
Array ( [docId] => 27977 )