Jak dobrać idealny podkład

Kategoria: Makijaż
Autor: Grabowska-Peda Marta
Data: 25-06-2012 r.

Która z kobiet nie chciałaby mieć idealnego makijażu? Zapewne jest to problem, z którym boryka się każda kobieta. Punktem wyjścia dla idealnego makijażu jest poprawnie dobrany podkład. Sprawdź na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Krok 1.

Zaczynamy oczywiście od analizy skóry. Dobieramy podkład odpowiedni do koloru naszej skóry. Jeżeli któraś z Was pali i ma problem z lekko poszarzałą cerą, zalecam wybierać podkłady w odcieniu różu. Zyskacie wtedy na promiennym wyglądzie.

Zazwyczaj wybieramy podkłady w sklepach gdzie jest sztuczne światło, dlatego radzę Wam testować je na twarzy, najlepiej na linii żuchwy. Sprawdzanie koloru na dłoni nie będzie adekwatne do koloru Waszej skóry na twarzy. Jeżeli podkład wchłonie się idealnie, to jest to czego szukacie.

Krok 2.

Oczywiście każdy podkład dobieramy do rodzaju naszej cery. Jeżeli macie skórę suchą lub mieszaną w kierunku suchej, możecie sobie pozwolić na podkład nawilżająco-rozświetlający, który nie będzie dobry dla skóry tłustej. Odpowiedni dla tego typu skóry będzie podkład kryjący i matujący - taki, który pokryje wszystkie niedoskonałości i zapobiegnie świeceniu się skóry.

 

Jeżeli uda się Wam dobrać odpowiedni podkład, to pozostałe kroki w robieniu makijażu będą już tylko przyjemnością.

Grabowska-Peda Marta

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28689 )
Array ( [docId] => 28689 )