Jak zrobić idealną kreskę na wieczór

Kategoria: Makijaż
Autor: Grabowska-Peda Marta
Data: 25-06-2012 r.

Wyobraźmy sobie, że wychodzimy wieczorem do restauracji, klubu i oczywiście oprócz dylematu w co mamy się ubrać, mamy dylemat w jaki sposób się pomalować, żeby czuć się pięknie i oczywiście przyciągać męski wzrok. Przedstawię Wam jak wykonać makijaż oka za pomocą kreski.

Krok 1.

Na powieki nakładamy bazę pod cienie do powiek. Jeżeli nie macie takiej bazy, to możecie użyć korektora, który wtedy nakładacie na powiekę ruchomą i pod oczy.

Krok 2.

Następnie przygotowujecie się do robienia kresek. Jeśli macie wprawę w posługiwaniu się pędzelkiem lub eylinerem, to plus dla Was, ale jeśli tak nie jest, to mamy na to sposób.

Przygotujcie sobie zwykłą taśmę lub tę samoprzylepną i umieśćcie ją tuż pod powieką w kierunku, w którym chcecie by były poprowadzone kreski po namalowaniu. Skośnym pędzelkiem do kresek lub eyelinerem narysujcie kreskę od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka. Jeżeli decydujecie się na pędzelek, możecie użyć, żeby było profesjonalnie eyelinera w kremie lub po prostu zwykłego cienia, ale pod warunkiem, że będzie on matowy.

Krok 3.

Na koniec w zagłębieniu powieki możecie położyć jakiś jasny cień, którym powinniście podkreślić także dolną powiekę.

Krok 4.

Dla dopełnienia makijażu musicie koniecznie wytuszować rzęsy i to dwukrotnie, dla lepszego efektu.

Krok 5.

Przy mocno podkreślonych oczach, usta powinny być naturalne. Podkreślcie je błyszczykiem w naturalnym kolorze ust, może być perłowy. Na pewno będziecie błyszczeć.

Grabowska-Peda Marta

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28693 )
Array ( [docId] => 28693 )