Amsterdam, Londyn, Nowy Jork, Walencja – miasta na wiosnę

Kategoria: Miasta
Autor: Omelczuk Maria
Data: 11-04-2012 r.

Zaplanowałeś urlop w kwietniu, ponieważ w tym miesiącu jeszcze nie ma tak wielu turystów tak jak w sezonie letnim. Zastanawiasz się gdzie najlepiej pojechać. Proponujemy Ci Amsterdam, Londyn, Nowy Jork oraz Walencję.

Amsterdam – Warto go odwiedzić nie tylko ze względu na wspaniałe, kwitnące akurat tego miesiąca kwiaty. 30-ty kwietnia to także obwołane przez królową Beatrix oficjalne święto państwowe, Koninginnedag - urodziny królowej-matki, Juliany. Uroczyste festyny odbywają się właściwie w całej Holandii, jednak to Amsterdam gra pierwsze skrzypce w ich organizowaniu.

Londyn – Tutaj także urodziny królowej wypadają w kwietniu. Dokładnie 24-go, w Hyde Parku oraz Tower of London, ma miejsce widowisko zwane Queen’s Birthday gun salutes; są to głośne salwy armatnie, które oznajmiają wszem i wobec jak bardzo monarchistycznym narodem są Anglicy oraz jak wielkim szacunkiem darzą swoją królową Elżbietę. Koniec kwietnia to także ruchoma data londyńskiego maratonu, którego trasa wiedzie od Greenwich aż po Westminster. Poza tym nie zapominajmy, że jest jeszcze przed sezonem, a zatem nie wykosztujemy się tak bardzo na niebotycznie drogie w stolicy Wielkiej Brytanii hotele.

Las Vegas i Nevada – o tej porze roku spokojnie można odkrywać Wielki Kanion, nie narażając się przy tym na poparzenia czy udar słoneczny. Nienasyceni podróżnicy z hazardową żyłką mogą połączyć tę eskapadę z wyprawą do słynnej stolicy kasyn.

Walencja lub Sewilla – Czas Wielkanocy, czyli hiszpańska Semana Santa, to chyba najbardziej wzniosłe i malownicze święto na Półwyspie Iberyjskim. Ulice miast dosłownie kipią od wspaniałych, kolorowych dekoracji, stanowiących tło dla procesji, parad i przeróżnych celebracji religijnych w czasie hiszpańskiej Pascua, co odzwierciedla jak bardzo katolickim narodem są rodacy Cervantesa.

Omelczuk Maria

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28801 )
Array ( [docId] => 28801 )