Co warto odwiedzić w Sydney

Kategoria: Miasta
Autor: Szulborska Alicja
Data: 05-06-2012 r.

Sydney to jedno z największych miast Australii i jednocześnie jedna z największych i najpiękniejszych metropolii świata. Założone zostało w 1788 roku. Pełni funkcję stolicy stanu Nowa Południowa Walia. Przez znanego podróżnika Billa Brysona nazwane cappuccinowym rajem.

Dla mieszczuchów

Jeśli preferujemy bardziej miejski tryb życia i również tego typu zwiedzanie, warto w Sydney zajrzeć w klika miejsc. Pierwszą z nich jest Circular Quay. Ta przystań promowa w Sydney to świetne miejsce widokowe na miasto. Po prawej stronie znajduje się jeden z bardziej charakterystycznych budynków tego miasta Opera House ze swoim nietypowym, muszlowym dachem. Po drugiej stronie widoczny jest majestatyczny most Sydney Harbour (1149 mdługości) obok budynku opery to jeden z najważniejszych symboli miasta. Od 1932 roku łączy północną i południową część metropolii. Z przystani rozciąga się również widok na wesołe miasteczko.

Warto udać się także do najstarszej dzielnicy miasta The Rock. Pełno w niej kamiennych domków, restauracji i sklepików. Stoi tutaj najstarszy budynek w Sydney Cadman’s Cottage z 1816 roku, zabytkowy kościół St. James’a i mennica z XIX wieku.

Samą panoramę miasta najlepiej będzie oglądać z Sydney Tower, najwyższego budynku w mieście.

Dla miłośników fauny

Jeśli preferujesz kontakt z naturą i szybko nudzą Cię miejskie atrakcje warto wybrać się do Wildlife World – hali w centrum miasta, w której znajdują się wszystkie charakterystyczne dla Australii zwierzęta. Drugą opcją jest Targona Zoo – jeden z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych na świecie. Dodatkową rozrywką jest kolejka linowa, z której można podziwiać góry i zoo.

Czas można spędzić również w Darling Harbour. Ten obszar wokół portu stanowi centrum rozrywkowe. Tu znajduje się chiński ogród i jedno z najciekawszych akwariów na świecie. Główną atrakcją jest szklany podwodny tunel, z którego można podziwiać m.in. rekiny. Wiele tu także restauracji i kawiarni.

Będąc w mieście położonym nad Pacyfikiem grzechem byłoby nie wybrać się na tamtejsze piękne plaże, m.in.: Bondi, Manly, Palm, Wattomolla, Coledale. W pobliżu Sydney (ok. 1,5 godz. drogi) leżą też Góry Niebieskie.

Sydney oferuje wiele różnorodnych atrakcji. Niezależnie od zainteresowań każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Szulborska Alicja

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28810 )
Array ( [docId] => 28810 )