Jak spędzić udany urlop w Nowym Jorku

Kategoria: Miasta
Autor: Szulborska Alicja
Data: 05-06-2012 r.

Nowy Jork to największe amerykańskie miasto położone w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Jego historia sięga 1624 roku, kiedy założono tam faktorię handlową. Był stolicą USA w latach 1785-1790. Uważany jest za centrum kultury.

Miasto atrakcji

Central Park, Broadway, Piąta Aleja i Madison Avenue, Times Square, Statua Wolności, Metropolitan Museum of Art, Most Brookliński, Rockefeller Center czy Wall Street to miejsca-symbole Nowego Jorku znane ludziom na całym świecie. Miasto składa się z 5 okręgów, a na jego terenie znajduje się ok. 1700 parków. Co roku odwiedzany przez ok. 40 mln turystów. Miasto, które nigdy nie śpi.

5 okręgów NY, które warto poznać

Na Bronksie znajduje się największa liczba parków. Mieści się tam ogród botaniczny – New York Botanical Garden, zoo – Bronx Zoo, słynny amerykański stadion Yankee Stadium i urocze City Island, gdzie nakręcono komedię o tym samym tytule z Andym Garcią i Stevenem Straitem.

Na Brooklynie warto odwiedzić Prospect Park i tamtejsze zoo, obok niego znajduje się ogród botaniczny. Miłośnicy muzeów powinni zajrzeć do Brooklyn Museum. Znajdzie się też i coś dla fanów rozrywki - Luna Park i rollercoaster.

Manhattan – każdy turysta przybywający do NY odwiedza tą dzielnicę. Do standardu zwiedzania należą Times Square, Central Park, Metropolitan Museum of Art, Downtown, Chinatown, Harlem. Odwiedzając Top of the Rock zobaczysz wspaniałą panoramę miasta.

Queens – tu warto pojechać na plażę Rockaway Beach, odwiedzić największe skupisko greckie Astorię, przejechać się do największego nowojorskiego muzeum sztuki współczesnej – MoMA.

Będąc na Staten Island koniecznie wsiądź na prom Staten Island Ferry. Można też przespacerować się promenadą czy odwiedzić artystyczną dzielnicę St. George.

Szulborska Alicja

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28805 )
Array ( [docId] => 28805 )