Jak tanio podróżować po Londynie

Kategoria: Miasta
Autor: Omelczuk Maria
Data: 27-07-2012 r.

Największe miasto Anglii do tanich nie należy – to nie ulega wątpliwości. A już opłaty za transport publiczny są co najmniej komiczne, jeśli chcemy użyć najdelikatniejszego eufemizmu. Pojechać na Olimpiadę w Londynie i nie wykosztować się zbytnio poruszając się po mieście – oto główny temat naszej porady.

Karta London Pass to wspaniała opcja dla lubiących zwiedzać oraz tych, którzy podróżując zawsze mają specjalną listę obiektów „do odhaczenia”. Dzięki londyńskiemu pakietowi wstępów do muzeów, galerii oraz rozmaitych historycznych i kulturowych obiektów można zaliczyć wszystkie atrakcje z listy typu London Top Ten.

Angielska metropolia jest ogromna i mimo iż większość głównych, godnych uwagi obiektów turystycznych mieści się raczej w centrum, to jednak chcący poruszać się po nim wyłącznie na piechotę przyjezdni powinni wcześniej bardzo popracować nad kondycją fizyczną. Dlatego zamiast tego, aby zaoszczędzić pieniądze, a przede wszystkim cenny dla podróżników czas, warto nabyć London Pass With Travel. Oprócz cech wyżej wymienionej karty, zawiera ona dodatkowo przepustkę na wszystkie linie metra (tube), autobusy (buses), tramwaje (trams) oraz podmiejskie pociągi (rails) – aż do strefy 6!

Zwyczajny, jednorazowy bilet na londyńskie metro kosztuje około £4, zaś na autobus – £2. Jeśli kupisz London Pass With Travel, zaczynasz oszczędzać już po 3 jazdach. Dzieci do lat 11 zawsze podróżują za darmo, muszą być jednak rzecz jasna pod opieką dorosłego. Uwaga! Kartę tę można zamówić jedynie przez internet.

Inną opcją jest Oyster, rodzaj karty miejskiej, którą można naładować dowolną ilością i typem biletów: jednorazowymi (odpowiednimi dla turystów, którzy przyjeżdżają do Londynu na kilka dni i nie mają jeszcze wszystkiego dokładnie zaplanowanego) albo długoterminowymi.

Nabywając kartę, na samym początku płacisz depozyt w wysokości £5, zaś po jej zwrocie w dowolnym punkcie w metrze dostajesz te pieniądze z powrotem. O tym, że zrobiliście dobrą transakcję przekonacie się już przy samym jej ładowaniu – 1 bilet „nabity” na kartę kosztować was będzie zaledwie £1,5!

Omelczuk Maria

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28854 )
Array ( [docId] => 28854 )