Jak tanio zwiedzić Londyn

Kategoria: Miasta
Autor: Omelczuk Maria
Data: 27-07-2012 r.

W poniżej poradzie znajduje się kilka wskazówek dla pragnących zaoszczędzić przy poznawaniu historii Londynu oraz odkrywaniu jego tajemnic. Najtaniej i najswobodniej jest oczywiście kupić przewodnik i zwiedzać stolicę Anglii na własną rękę. Jednak mało kto wie, że w Londynie prężnie działają instytucje oferujące darmowe tours!

SANDEMANs NEW Europe to fundacja założona w 2004 r., która organizuje zwiedzanie na razie 14 europejskich miast – całkowicie gratis! Jak przystało na typowo angielskie klimaty, reklamują się hasłem: „Czy deszcz, czy słońce, wszystkie nasze wycieczki zawsze odbywają się punktualnie!”. W czasie trwającej około 2,5 godziny wycieczki można dowiedzieć się wielu interesujących faktów o życiu znamiennych dla Londynu postaci: królowej Elżbiety I, królowej Wiktorii czy Winstona Churchilla.

Oprowadzanie po najważniejszych miejscach stolicy rozpoczyna się przy Hyde Parku i wiedzie m.in. przez Trafalgar Square, Buckingham Palace, Big Ben, Opactwo Westminster, kończy się natomiast pod Parlamentem (Palace of Westminster). SANDEMANs NEW Europe proponuje także inne wycieczki (Stare Miasto, londyńskie puby, etc.), jednakże są już one płatne.

Nie jest to jedyna instytucja oferująca darmowe oprowadzanie po angielskiej metropolii. Alternative London Tour to zrzeszenie bardziej artystów niż typowych przewodników, gwarantujących, że w przeciągu 2 godzin „odkryjesz Londyn, o którym nie dowiesz się z książek”.

Piesze lub rowerowe wycieczki szlakiem ważnych wydarzeń historycznych połączone są z warsztatami kulturalnymi mającymi miejsce w artystycznej części miasta – w East Endzie. Uczestnicy tworzą plastyczne dzieła oraz asystują w muzycznych i teatralnych spektaklach. Zapłata wygląda podobnie jak w przypadku nagradzania artystów ulicznych – na samym końcu każdy daje co łaska, w zależności od tego jak bardzo zadowolony jest z usługi.

Omelczuk Maria

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28855 )
Array ( [docId] => 28855 )