Kilka niedrogich atrakcji i ciekawych sklepów w Nowym Jorku

Kategoria: Miasta
Autor: Omelczuk Maria
Data: 11-04-2012 r.

„The Big Apple” to wspaniała, bardzo zróżnicowana etnicznie metropolia, które oferuje szeroki wachlarz turystycznych wabików. Jeśli nie jesteś zbytnim fanem muzeów ani sztampowych obiektów polecanych we wszystkich przewodnikach, zdecyduj się na nasze propozycje. Jakie miejsca warto w czasie tej wielkomiejskiej eskapady odwiedzić, nie wykosztowując się przesadnie?

Wjazd na 86-te piętro na wysokości 320 m w Empire State Building co prawda nie jest darmowy, ale uważa się, że to najlepszy punkt widokowy, by podziwiać panoramę Nowego Jorku. Poza tym to prawdziwa gratka dla wielbicieli stylu Art Déco - zarówno z zewnątrz, jak i we wnętrzu wieżowca znajdziemy liczne elementy w tym dekoracyjnym stylu 20-lecia międzywojennego. Jeśli jednak wolisz nieco starsze klimaty, odwiedź Saint Patricks Cathedral i Riverside Church, 2 neogotyckie kościoły, których strzelista, poszarpana architektura pięknie kontrastuje z błękitnymi, szklistymi drapaczami chmur wokół nich.

Nie przegap Grand Central Terminal, zabytkowego dworca kolejowego otwartego w 1871 r., przewyższającego pod względem liczby peronów (aż 44! I 67 torów kolejowych!) wszystkie inne stacje na świecie. Wejście tam jest oczywiście bezpłatne, podobnie jak wypad do ogrodów botanicznych The New York Botanical Garden w środy i soboty albo do Brooklyn Botanic Garden we wtorki. Te 2 pachnące, zielone miejsca są oczywiście mniejsze od słynnego Central Parku, jednak nie mniej urokliwe i dające kojące uczucie wytchnienia od wielkomiejskiej kakofonii i smogu.

Polecam jeszcze 2 osobliwe sklepy – nawet jeśli nic nie kupimy, wizyta w nich z pewnością okaże się bardzo interesująca. Pierwszy to NBA Store przy 5th Avenue, wymarzony obiekt wszystkich fanów koszykówki. Znajdziesz tam nie tylko cały osprzęt do gry w tę narodową dyscyplinę sportową Ameryki, ale również, przy odrobinie szczęścia, masz szansę spotkać i dostać autograf od jednej z jej gwiazd. Zawodnicy NBA pojawiają się bowiem w tym miejscu bardzo często.

Niedaleko Times Square, na Broadway’u znajduje się M&M’s World – sklep z kultowymi czekoladowymi drażami we wszystkich kolorach tęczy. Oprócz słodyczy można także nabyć tutaj, m.in. firmowe elektroniczne gadżety, czekoladową biżuterię oraz elementy wyposażenia wnętrz ozdobione słynnymi ludzikami z M-ką.

Omelczuk Maria

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28799 )
Array ( [docId] => 28799 )