Lwów – miasto marzeń

Kategoria: Miasta
Autor: Valeeva Anna
Data: 06-06-2012 r.

Lwów jest perłą Zachodniej Ukrainy. Miasto, które przez wieki stało na granicy kultur Wschodu i Zachodu, miasto bogate w historie, miasto unikalnych zabytków architektonicznych, miasto tajemnicze i fascynujące.

Poczuj nastrój Lwowa

Lwów łączy w sobie przeszłość i współczesność. Tutaj można znaleźć wszystkie style architektoniczne jak gotyk, barok, empire, renesans, styl romański, współczesny eklektyzm i konstruktywizm. Zauważyć można akcenty panowania władzy Cesarstwa Austro ‑ Węgierskiego i Rzeczypospolitej. Zwiedzając miasto turysta poczuje niepowtarzalnego ducha, smak i pasję Galicji.

Przechodząc wąskimi uliczkami Starego Miasta, mijając główny plac, warto odpocząć w jednej z kawiarenek, pozwolić sobie na chwilę refleksji patrząc na miasto z góry Wysokiego Zamku, poczuć ducha i mistykę średniowiecza.

Jak zwiedzać

We Lwowie główne atrakcje turystyczne znajdują się w samym centrum miasta. Oczywiście, można poruszać się po nim autobusem lub słynnymi tramwajami, ale zachęcamy do zwiedzania na piechotę, idąc prosto z dworca w kierunku centrum miasta.

Pamiętajmy, że oprócz zabytków jest we Lwowie wiele miejsc, gdzie można zapoznać się z lokalnym kolorytem. Koniecznie należy również spróbować regionalnych dań.

Łącznik wchodu i zachodu

Dzięki połączeniu tradycji architektonicznych Europy Wschodniej i Zachodniej oraz swą różnorodność etniczną, centralna część Lwowa wpisana została w 1998 na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dlatego będąc we Lwowie nie sposób nie zwiedzić katedry i dzielnicy ormiańskiej, zespołu Cerkwi Wołoskiej i ulicy Ruskiej, kościoła dominikańskiego, ratusza, Cmentarza Łyczakowskiego, Baszty Prochowej, Ossolineum, Kopca Unii Lubelskiej, Arsenału Królewskiego itp. To oczywiście tylko część listy atrakcji, które warte są obejrzenia w malowniczym mieście wielu kultur.

Odwiedzajcie Lwów, a to miasto odwdzięczy się niejednym wspomnieniem. Jego historie nakarmią duszę turysty a ciało pokrzepi najbardziej znana i smaczna kawa!

Valeeva Anna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28813 )
Array ( [docId] => 28813 )