Dziecko a życie towarzyskie

Kategoria: Rodzina
Autor: Grabowska-Peda Marta
Data: 24-06-2012 r.

Kiedy oczekujesz potomka, znajomi straszą Cię, że skończy się Twoje życie towarzyskie a wolny czas będziesz spędzał na zmienianiu pieluszek i spacerze z dzieckiem o wyznaczonych porach. Czy Twoi znajomi mają rację? Z pewnością nie chciałbyś by tak było.

Dziecko a znajomi

Martwisz się, że nie znajdziesz czasu na spotkania ze znajomymi albo też zmęczenie weźmie górę i nie będziesz mieć ochoty na życie towarzyskie. Z jednej strony wszystko zależy, jak sobie ułożysz „nową rzeczywistość”, ale z drugiej przygotuj się na to, że niektórzy znajomi zaczną Cię unikać, a priori zakładając, że nie masz czasu.

Uświadom więc swoich bezdzietnych przyjaciół, że dziecko nie musi oznaczać „aresztu domowego”, a Ty nie jesteś niańką na etacie tylko musisz uwzględnić potrzeby Twojej pociechy. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś nadal uczestniczył w spotkaniach towarzyskich, lecz pamiętaj o tym, że Twój maluch niekoniecznie lubi i toleruje „życie nocne”.

Dziecko w knajpie

Dawniej każdy weekend spędzałeś w pubie ze znajomymi, a teraz patrzysz z zazdrością, jak oglądają mecz w pubie, a Ty co najwyżej możesz pozwolić sobie na małe piwo w domu przed telewizorem (jeśli oczywiście nie jesteś matką karmiącą). A czy zastanawiałeś się nad tym, że w dzisiejszych czasach jest coraz bogatsza oferta lokali dla rodziców z dziećmi?

Rodzice nie muszą już siedzieć w domu. Nawet w małych miastach coraz większą popularnością cieszą się kawiarnie i kluby dla dzieci. Znajdziesz w nich bogatą ofertę menu, przede wszystkim dla dzieci, kupisz jedzenie dla najmłodszych, a dla siebie kawę i ciastko. W wielu miejscach zjesz obfity obiad, a także skusisz się na deser. Miła i fachowa obsługa pomoże zorganizować czas Twojemu maleństwu, a bezpieczny plac zabaw pozostawi niezapomniane wrażenia.

Zaproś więc znajomych do takiej „knajpki” i ciesz się rodzicielstwem w ich towarzystwie. Wystarczy jedynie ustalić odpowiednią porę spotkania, a Twoje dzieciaki – podobnie jak Ty – miło spędzą czas w towarzystwie „wujków i cioć”.

Grabowska-Peda Marta

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28998 )
Array ( [docId] => 28998 )