Jak wybrać wózek dla dziecka

Kategoria: Rodzina
Autor: Pietrzyca Olga
Data: 23-06-2012 r.

Obecnie na rynku dostępnych jest naprawdę wiele modeli wózków. Zdarza się, że niektórzy rodzice patrzą tylko na walory estetyczne wózka. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze, aby wózek był stabilny a przez to bezpieczny.

Przed zakupem zastanówmy się czy będzie on służył jednemu dziecku. Jeśli tak, to wówczas nie trzeba inwestować w ten super wytrzymały. W praktyce w gondoli czyli wózku głębokim dziecko będzie wożone do około szóstego, ósmego miesiąca życia. Później przesiada się do wózka spacerowego.

Pierwszy wózek kupowany przez rodziców to zazwyczaj wózek głęboko-spacerowy. Może on posłużyć nam już do końca. Z doświadczenia jednak wiemy, że potrzebny jest także wózek spacerowy typu parasolka, który jest dużo lżejszy i zajmuje mało miejsca.

Pierwszy wózek powinien zatem dobrze się prowadzić, być skrętny i łatwo pokonywać przeszkody takie jak wysokie krawężniki czy stopnie schodów. Ważnym atutem wózka jest prostota w jego składaniu. Dobrze również, by hamulce i wszelkie blokady były nieskomplikowane i łatwo dostępne, obsługiwane jedną ręką. Dobrze jest, aby elementy, które łatwo się brudzą równie łatwo można było wyczyścić. Wygodnym rozwiązaniem jest regulowana rączka, dzięki której zarówno osobie niskiej jak i wysokiej wózek będzie się dobrze prowadzić. Najlepiej przetestować wózek w sklepie lub zasięgnąć opinii znajomych.

Rodzaj wózka powinniśmy dobierać także ze względu na miejsce zamieszkania. Jeżeli mieszkamy w mieście, potrzebny nam wózek miejski. Jeżeli w naszym budynku jest winda, nie musimy martwić się o jego ciężar. Jeżeli rodzice prowadzą aktywny tryb życia, podróżują, najlepszym wózkiem dla nich będzie taki na dużych pompowanych i skrętnych kołach.

Pietrzyca Olga

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28997 )
Array ( [docId] => 28997 )