Maluch jedzie na pierwsze wakacje

Kategoria: Rodzina
Autor: Grabowska-Peda Marta
Data: 28-06-2012 r.

Planujesz pierwsze wakacje ze swoją pociechą i zastanawiasz się nad wyborem oferty. Pamiętaj, aby uwzględnić potrzeby i upodobania dziecka, a nie swoje własne. To co Tobie sprawia przyjemność niekoniecznie będzie odpowiednie dla małego człowieka.

Mały człowiek, duże wymagania

Chociaż kilkumiesięczny malec nie powie Ci jeszcze dokąd chciałby pojechać nie oznacza to jednak, że możesz zabrać go na koniec świata i mieć pewność, że będzie szczęśliwy. Wszystko zależy od pogody, warunków i upodobań Twojej pociechy. Nie katuj go długim siedzeniem na plaży – dla żadnego malucha nie jest to najlepsze miejsce.

Jeśli zapewnisz maluchowi bezpieczne i zdrowe wakacje będziesz mieć znakomite wspomnienia a cała rodzina wypocznie i nabierze sił na kolejny rok.

Uważaj na upały

Unikaj słońca i koniecznie pamiętaj o nakryciu głowy. Jeśli więc planujesz wakacje w ciepłych krajach, przełóż urlop na wrzesień, kiedy będzie trochę chłodniej. Nie musisz więc rezygnować z leżenia na plaży, ale zrezygnuj – dla dobra dziecka – z upału.

Pamiętaj również, że mały człowiek się poci i powinien dużo pić, najlepiej wody lub niesłodzonej herbatki. Unikaj również przegrzewania malucha. Jeśli za oknem słońce, a termometr wskazuje 25 stopni spokojnie możesz zrezygnować ze sweterka czy skarpetek.

Zimna woda zdrowia doda

Niestety niekoniecznie Twojemu dziecku. Wszystko z umiarem i w granicach rozsądku. Zapewnij dziecku komfortowe „początki z jeziorem, czy morzem”. Nalej trochę wody do baseniku i pozwól by się nagrzała. Wtedy spokojnie możesz zanurzyć małe stópki. Nie ryzykuj dużej różnicy temperatur, ponieważ wtedy łatwo maluch może się przeziębić, a także – zwyczajnie przestraszyć.

Wszystko i wszędzie ale z umiarem

Teraz pewnie wydaje Ci się, że urlop z dzieckiem okaże się prawdziwym wyzwaniem. To nieprawda! Nie musisz rezygnować z urlopu, ani zmieniać swoich przyzwyczajeń, natomiast pamiętaj o potrzebach i wymaganiach małego człowieka. Pakuj więc śmiało walizki, nie zapomnij o wszystkich „niezbędnych gadżetach” i ruszaj śmiało: nad morze, w góry, nad jezioro, czy za granicę. To, że masz dziecko nie oznacza przecież, że wakacje nie będą niezapomnianą przygodą.

Grabowska-Peda Marta

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28999 )
Array ( [docId] => 28999 )