Pierwsze wakacje z naszym maluchem

Kategoria: Rodzina
Autor: Gasińska Aleksandra
Data: 25-05-2012 r.

Jak zaplanować wakacje z dzieckiem, aby były formą relaksu i odpoczynku dla całej rodziny oraz miłym wspomnieniem? Warto się do nich trochę przygotować.

Rodzice często zastanawiają się jaki wiek dziecka jest odpowiedni na podróżowanie. Nie ma z góry określonego wieku. Wszystko zależy indywidualnie od samego dziecka jak i formy fizycznej i psychicznej mamy. Najdogodniejszy okres zaczyna się od 4 miesiąca życia dziecka. Wtedy malec większość drogi przesypia. Warto przygotować się jednak na wypadek, gdyby maluszek nie spał, zabierając ze sobą różnego rodzaju zabawki i książeczki.

Przed samym wyjazdem powinniśmy odwiedzić lekarza pediatrę, który stwierdzi czy dziecko jest zdrowe i czy nie ma przeciwwskazań do podróży. Doradzi jakie leki powinniśmy ze sobą zabrać. Nigdy nie możemy zapomnieć wybierając się w podróż z dzieckiem o jego książeczce zdrowia, rodzinnej legitymacji ubezpieczeniowej oraz paszporcie (w wypadku podróży zagranicznej).

Przed wyjazdem warto dowiedzieć się czy w ofercie wybranego przez nas miejsca zakwaterowania jest profesjonalna opieka zarówno dla dzieci małych jak i nieco starszych. Dobrze by było, gdyby w okolicy naszego zamieszkania znajdował się plac lub sala zabaw, płytszy basen lub brodzik.

Wybierajmy ośrodki na uboczu, najlepiej w kameralnym, cichym położeniu, a zarazem w pobliżu apteki i sklepu z podstawowymi artykułami żywnościowymi. Zgiełk dochodzący z dyskotek czy deptaków na pewno nie ułatwi nam odpoczynku z małym dzieckiem.

Nie ma przeciwwskazań do zagranicznych wakacji z dzieckiem. Musimy jednak rozsądnie dobrać miejsce i klimat dla naszej pociechy. Najbardziej tolerowaną przez dziecko temperaturą jest ok 25ºC.

 

Wypoczynek w ciepłych, zagranicznych kurortach będzie z pewnością udany jeśli nie zapomnimy o ochronie wrażliwej skóry dziecka i zaopatrzymy się w kremy z wysokimi filtrami oraz czapeczkę czy kapelusik dla naszego malca. W prowiant dla naszej pociechy najlepiej zaopatrzmy się jeszcze w kraju. Mamy 100% pewność, że mu nie zaszkodzą.

Gasińska Aleksandra

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28993 )
Array ( [docId] => 28993 )