Czego uczy dzieci taniec towarzyski

Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 30-05-2012 r.

Dzieciom potrzebny jest ruch i nauczenie się współpracy z rówieśnikami. Można osiągnąć to na wiele sposobów, jednak jednym z najlepszych, oferujących dodatkowe korzyści, jest zapisanie pociechy na kurs tańca towarzyskiego.

Taniec kształtuje postawę

Taniec towarzyski można ćwiczyć już od najmłodszych lat. Pozwala na nauczenie się prostowania kręgosłupa i trzymanie wyprostowanej postawy na co dzień. Zapobiega powstaniu wad postawy. Dzieci trenujące taniec mają lekki, ale zdecydowany chód. Kroki taneczne uczą też pociechy znakomitej koordynacji ruchowej i poruszania się z wdziękiem. Dodatkowo, taniec rozwija i pomaga utrzymać bardzo dobrą kondycję. Wzmacnia też mięśnie wielu partii ciała i odporność dzieci. Jest to świetne narzędzie w walce z otyłością oraz wzmacniające siłę.

Taniec uczy

Dzieci, które trenują taniec towarzyski są bardziej pewne siebie. Dodatkowo, pociechy uczą się obcowania z muzyką, często muzyką klasyczną. Dzięki temu są bardziej wrażliwe oraz stają się bardziej kulturalne i mają więcej ogłady. Poprzez częste ćwiczenia i treningi dzieci są bardziej zdeterminowane i wyrozumiałe. Uczenie się techniki tańca sprawia, że pociechy są dokładniejsze i uczą się panować nad sobą i swoim ciałem. Kroki taneczne ćwiczą także pamięć dzieci i rozwijają ich możliwości skutecznego zapamiętywania.

Ponadto taniec towarzyski uczy dzieci współpracy, nawiązywania nowych znajomości oraz okazywania zaufania.

 

Dzieci trenujące taniec towarzyski z pewnością zyskają zdrową sylwetkę i będą bardzo wytrzymałe zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Dodatkowo - dzięki rozwijanej nieustannie pamięci - tańczące pociechy lepiej radzą sobie w szkole. Taniec towarzyski jest też wspaniałą formą relaksu i oderwania się od rzeczywistości, a muzyka znacznie poprawia nastrój po dniu w szkole.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29088 )
Array ( [docId] => 29088 )