Jak dziecko może spędzić wakacje w mieście

Autor: Balcewicz Justyna
Data: 28-06-2012 r.

Koniec roku szkolnego, to jeden z bardziej wyczekiwanych dni przez wszystkie dzieci. Zaczynają się wakacje! Jednak nie wszystkich rodziców stać na to, aby wysłać dzieci na kolonie na całe dwa miesiące, a jeszcze mniej dorosłych będzie mogło wziąć tak długi urlop, aby spędzać czas ze swoimi pociechami. Co mają zrobić dzieci, które nigdzie nie wyjadą i będą musiały spędzić wakacje w mieście?

Każde większe miasto organizuje akcję "Lato w mieście", czyli półkolonie dla dzieci, które nie wyjeżdżają na wakacje. W punktach dziennego pobytu dyżurują wychowawcy i nauczyciele, którzy organizują czas dzieciom w godzinach 9.00-17.00. Potem dziecko wraca do domu.

Miasto finansuje zarówno pobyt, jak i większość atrakcji. Dla dzieci przygotowane są wycieczki, zajęcia sportowe, konkursy i zabawy. Co roku coraz więcej instytucji włącza się do akcji oferując darmowe wstępy do kin, na wystawy, baseny i parki rozrywki.

W czasie przebywania w punkcie dziennego pobytu dziecko otrzyma darmowy, lub symbolicznie płatny posiłek. Oferta skierowana jest do dzieci od 3. roku życia aż po nastolatki.

Najczęściej opiekę organizują szkoły i to tam najlepiej dowiedzieć się o akcję i zapisać dziecko.

Półkolonie są często organizowane również przez kluby dziecięce i firmy prywatne. W ofercie znajdziemy zajęcia tematyczne: językowe, artystyczne, plastyczne, konstruktorskie, z komputerem, warsztaty muzyczne, teatralne, taneczne, fotograficzne. W tym przypadku opieka jest płatna i w zależności od oferowanych zajęć wynosi nawet do tysiąca złotych.

 

Bez względu na to, czy zdecydujesz się oddać swoje dziecko pod zorganizowaną opiekę, czy też nie, postaraj się spędzić z nim trochę czasu podczas wakacji. Wykorzystajcie ładną pogodę, urządźcie piknik w weekend, wycieczkę rowerową, albo wybierzcie się na ciekawy spacer. To dobry moment, aby poznać okolicę.

Sprawdź w gazecie lokalnej, jakie atrakcje kulturalne i sportowe oferuje Twoja dzielnica. Zapiszcie się z dzieckiem do biblioteki lub wypożyczalni filmów. Stwórzcie namiastkę wakacji w domu - wyjmijcie leżaki, parasole i przygotujcie razem owocowe koktajle. Nie trzeba wyjeżdżać na wakacje, aby się świetnie bawić. Miasto stwarza wiele możliwości, spróbujcie je wykorzystać.

Balcewicz Justyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29094 )
Array ( [docId] => 29094 )