Jak spakować dziecko na kolonie

Autor: Gasińska Aleksandra
Data: 19-06-2012 r.

Kiedy wyjazd na kolonie jest już prawie dopięty na ostatni guzik, pozostaje nam jeszcze odpowiednio spakować swojego brzdąca. Ważne jest odpowiedni dobór plecaka, który nie będzie utrudniał naszemu dziecku poruszania.

Plecak powinien być odpowiednio dobrany do wzrostu dziecka. Zbyt duży i załadowany po brzegi będzie go przeważał i stwarzał problemy w poruszaniu. Powinien posiadać w miarę szerokie i regulowane ramiączka oraz pas na biodra. Umożliwi to dziecku w miarę równomierne rozłożenie ciężaru całego bagażu. Wąskie ramiączka będą wrzynać się w ciało dziecka powodując ból, szybsze zmęczenie, a nawet mrowienie i cierpnięcie rąk.

Rozsądne i przemyślane pakowanie plecaka sprawi, że odciążymy malucha od dźwigania niepotrzebnych rzeczy. Ubrania powinny być dobrane stosownie do kategorii wyjazdu. Rzeczy powinny być praktyczne, najlepiej nie gniotące się i łatwe w zakładaniu. Nie można zapomnieć o ubraniach w razie deszczowej i chłodniejszej pogody. W plecaku nie powinno zabraknąć miejsce na pelerynę, cieplejszy sweter, długie spodnie czy kurtkę.

Bielizna i podkoszulki najlepiej przygotować dziecku od razu na każdy dzień; zapewne nie będzie miało czasu ani chęci prać jej sobie samodzielnie. Spodenki można spokojnie ograniczyć do 2-3 sztuk. Nie można zapomnieć o spakowaniu piżamy oraz klapek do kąpieli. Nie zapomnijmy o ręcznikach do kąpieli oraz stroju kąpielowym, gdy są to wakacje nad morzem. Pamiętajmy o jakimkolwiek nakryciu głowy - w słoneczne dni będzie ono niezbędne. Zapakuj przynajmniej dwie pary butów (sandały i sportowe) chociaż warto dorzucić jeszcze kalosze.

Kosmetyki można ograniczyć do minimum. Oprócz szczoteczki, pasty i mydła nie zapomnijmy o kremie z wysokim filtrem oraz papierze toaletowym czy chusteczkach higienicznych.

Tak spakowany plecak da na pewno podstawowy komfort naszemu maluchowi.

Gdy dziecko systematycznie przyjmuje leki, pamiętaj, żeby je dać opiekunowi grupy; on na pewno będzie je regularnie podawać Twojemu maluchowi.

W torbie nie powinno zabraknąć legitymacji dziecka; będzie ona potrzebna w czasie wycieczek środkami lokomocji oraz stanowi bezpieczeństwo w razie jakichkolwiek problemów.

Zaopatrz dziecko w tani telefon komórkowy. Dlaczego tani? Ponieważ taki aparat nie będzie pokusą dla złodziei, a jeśli zniknie, to nie będzie go aż tak bardzo szkoda. Wystrzegaj się dawania dziecku cennych aparatów, zegarków czy biżuterii - na pewno nie będzie miało ono czasu ich pilnować.

Gasińska Aleksandra

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29090 )
Array ( [docId] => 29090 )