Sposób na deszczowy dzień na urlopie z dzieckiem

Autor: Balcewicz Justyna
Data: 12-07-2012 r.

Wreszcie wakacje! Udało Ci się zdobyć trochę urlopu i wyjechać z dzieckiem. Myślałaś, że czeka Was wspaniały czas na łonie natury, opalanie, granie w piłkę i wylegiwanie się na słońcu. A tymczasem już pierwszego dnia pada deszcz... Nie panikuj! Nawet, jeżeli pogoda nie dopisze, to nadal może być wspaniały wyjazd.

Na każdym wyjeździe może się zdarzyć deszczowy dzień, szczególnie jeżeli wybieramy się na wakacje w Polsce. Dlatego dobrze jest sprawdzić przed wyjazdem prognozę pogody, aby wiedzieć na co się przygotować. Pamiętaj, że nawet jeżeli meteorologowie zapowiadają upały i piękne słońce przez całe dwa tygodnie, i tak powinnaś spakować do walizki pelerynę od deszczu. Dobrze też zabrać ze sobą gry i zabawy, które pomogą wam zorganizować sobie czas podczas pochmurnych dni.

Najlepszym sposobem na deszczowy dzień na wyjeździe są gry rodzinne. Z pewnością masz w domu Scrabble, albo karty. Jeżeli nie, z pewnością zdołasz coś kupić w sklepie z zabawkami. Gry rodzinne to wspaniała rozrywka dla wszystkich! Przy pięknej pogodzie często nie starcza na nią czasu. Dlatego warto wykorzystać deszczowy dzień właśnie na karciany turniej, planszówki i Monopoly.

Deszcz nie oznacza, że musicie siedzieć w pokoju. Ludzie na szczęście nie są z cukru, a ciepły, letni deszczyk nikomu nie zaszkodzi. Twoje dziecko z pewnością ucieszy się na perspektywę zabawy w kałużach. Jeżeli tylko zadbasz o ciepły ubiór i gorącą herbatę po powrocie, nie musisz martwić się przeziębieniem.

Pochmurny dzień to również wspaniała okazja, aby poznać okolicę. Może w pobliżu znajduje się jakieś ciekawe miejsce, które chcielibyście zobaczyć? Lokalne muzea albo galerie często oferują ciekawe atrakcje dla dzieci. Możesz poszukać, czy w pobliżu nie ma przypadkiem kopalni złota, wystawy dinozaurów, akwarium, albo innego miejsca, do którego można się wybrać nawet przy złej pogodzie. W ostateczności zostają kina i teatrzyki, które znajdują się praktycznie w każdym mieście.

Deszczowy dzień nie musi być wcale dniem straconym. Wystarczy tylko trochę wysiłku, aby ciekawie go zorganizować. To z pewnością lepsze niż tęskne patrzenie za okno w oczekiwaniu na słońce.

Balcewicz Justyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29098 )
Array ( [docId] => 29098 )