Trening personalny dla pracowników jako forma zwiększania ich wydajności

Kategoria: Zdrowie
Data: 14-09-2021 r.

Wydajność pracowników ma ogromne znaczenie na drodze do realizowania założeń biznesowych w każdej firmie. W grę wchodzi zarówno zachęcanie ich do działania poprzez premie, jaki również integrowanie zespołu. Nie bez znaczenia pozostaje także wpływ na kondycję zatrudnionych osób - nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna mocno przekłada się na samopoczucie, a co za tym idzie, zwiększanie wspomnianej wydajności. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na umożliwienie pracownikom korzystanie z usług trenera personalnego, który dopasuje im indywidualny plan działania.

Dopasowanie do grafiku

Nieco inną formą trenowania z doświadczonym nauczycielem jest uczestnictwo w zajęciach grupowych. Odbywają się one i w specjalnych szkołach czy placówkach sportowych, kierowanych do uprawiania konkretnych dyscyplin sportowych, i na niemalże wszystkich siłowniach. Zajrzyj do grafiku swojego klubu fitness. Wypełniony całą masą różnych nietypowych zajęć pozwoli ci na skorzystanie z jogi, stretchingu, crossfitu czy klasycznego treningu z ciężarami. Brzmi fajnie, ale niestety nawet tu tkwi mały haczyk. Zajęcia odbywają się zawsze o wybranych porach, więc może się niestety okazać, a jest to wręcz wysoce prawdopodobne, że akurat te treningi, z których chciałbyś skorzystać, odbędą wtedy, gdy będziesz musiał być w pracy albo jeszcze innym miejscu.

 

A treningi personalne odbywają się o tej godzinie, którą ustalisz wraz ze swoim trenerem osobistym. Wspólnie tworzycie swój własny grafik, abyście oboje byli z niego zadowoleni. W razie gdyby tylko ci coś wypadło, najprawdopodobniej twój trener osobisty bez żadnych problemów odwoła wasze spotkanie i przełoży je na inną godzinę albo na kolejny dzień. Takie treningi cechują się więc dużą elastycznością. To świetne rozwiązanie dla osób dość zajętych i zapracowanych, które nigdy tak do końca nie wiedzą, kiedy znajdą trochę czasu na ćwiczenia i nie mogą planować kolejnych treningów ze zbyt dużym wyprzedzeniem.

Treningi dostosowane do poziomu wytrenowania

Zajęcia grupowe bywają też rozczarowujące, a wręcz dołujące i demotywujące. Wybierasz się na nie z pozytywnym nastawieniem i głęboką wiarą w to, że bez trudu dasz sobie radę (skoro inni to robią, to czemu by nie?), a potem okazuje się, że jesteś jedynym początkującym wśród grona zaawansowanych i totalnie za nimi nie nadążasz, przez co czujesz się tylko coraz gorzej i gorzej. Niby możesz robić sobie dłuższe przerwy, ale jest to jednak dość zniechęcające. W takim przypadku istnieje nawet pewne ryzyko, że nigdy więcej nie wrócisz na te same zajęcia, bo nabierzesz nieprzyjemnych doświadczeń i nie będziesz chciał ponownie znaleźć się w trudnej dla ciebie sytuacji.

Całe szczęście trening personalny jest treningiem przeprowadzanym między tobą a trenerem personalnym. Nikt inny nie weźmie w nim udziału, dopóki ty sam nie wyrazisz na to zgody. Ćwiczenia zostaną dopasowane tylko i wyłącznie do siebie. Trener weźmie więc tutaj pod uwagę twoje aktualne umiejętności, kondycję i wydolność. Stworzy dla ciebie zestaw ćwiczeń, który będzie częściowo wymagający (trening musi być trochę ciężki, jeżeli ma zadziałać), ale jednocześnie nie na tyle wymagający, abyś nie dał sobie z nim rady. We wszystkim trzeba dążyć do równowagi. Taki trening to również dobry wstęp do uprawiania innych sportów ogólnorozwojowych, takich jak tenis, koszykówka czy kolarstwo.

Darmowa motywacja

Nie da się też tego ukryć, że łatwiej odpuścić sobie zaplanowane domowe ćwiczenia niżeli nie pojawić się na treningu personalnym i w ten sposób rozczarować swojego trenera. Masz spore problemy z wytrwaniem w swoich postanowieniach? Przez ostatnie lata co jakiś czas zakładasz sobie, że będziesz codziennie trenować, a po tygodniu czy dwóch i tak zawsze sobie ostatecznie odpuszczasz? W takim razie najlepszym wyjściem z sytuacji okaże się szukanie motywacji na zewnątrz. Niekoniecznie u bliskich. Jeżeli twoi przyjaciele i rodzina w ogóle nie ćwiczą, najprawdopodobniej nie będą w stanie odnieść się do twojej sytuacji i nie zdołają cię zrozumieć. Co innego trener osobisty. On często wchodzi jednocześnie w rolę trenera, dietetyka, opiekuna, motywatora i psychologa. Niby korzystasz z jego treningów, ale w rzeczywistości otrzymujesz dużo więcej. Zyskujesz wsparcie kogoś, komu naprawdę zależy na tym, abyś w końcu trwał w swoim nowym postanowieniu związanym z ćwiczeniami. Może się bowiem okazać, że zostałeś stworzony do uprawiania sportu i zaczniesz brać udział w profesjonalnych zawodach sportowych cieszących się dużym zainteresowaniem kibiców, którzy typują wyniki swoich ulubionych zawodników w takich firmach jak legalny polski bukmacher.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Jak jeść zdrowo na co dzień

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 41272 )
Array ( [docId] => 41272 )