Konkurs dla nauczycieli języków obcych

Data: 22-04-2013 r.

Do 6 maja 2013 roku przyjmowane są zgłoszenia w konkursie dla nauczycieli języków obcych – European Language Label. Dyrektor szkoły powinien zachęcić do udziału nauczycieli wykorzystujących innowacyjne metody nauczania, kreatywnych i inspirujących uczniów do twórczej pracy.

Dwunasta edycja konkursu European Language Label ma na celu ukazanie nauki języków obcych jako pasji. Udział w nim może wziąć każdy nauczyciel szkoły i nauczyciel przedszkola, który realizując podstawę programową w zakresie języków obcych dba o wszechstronny rozwój kompetencji uczniów. Dyrektor szkoły znający plan rozwoju nauczyciela i znający wykorzystywane przez niego metody i techniki pracy powinien zachęcać najbardziej kreatywnych pracowników do wypełnienia i wysłania formularzy zgłoszeniowych. Do udziału w konkursie mogą przystąpić również szkoły i uczniowie. Termin wysyłania formularzy zgłoszeniowych mija 6 maja 2013 r.

Szansa dla nauczycieli i szkół

Udział w konkursie European Language Label to doskonała szansa dla nauczycieli i szkół chcących zaprezentować swoje pomysły na forum krajowym i europejskim. Zgłaszając się, mają możliwość podzielenia się własnymi projektami edukacyjnymi wykorzystywanymi w realizacji planu rozwoju zawodowego. Przedstawiając własne sposoby nauczania mogą stać się inspiracją dla nauczycieli innych szkół – również poza granicami Polski.

Kategorie konkursu – dla nauczycieli i osób uczących się

Konkurs indywidualny dla nauczycieli – nagrodę otrzyma nauczyciel, który w ostatnim roku szkolnym samodzielnie opracował i zrealizował innowacyjne działania związane z nauczaniem języka obcego.

Konkurs projektów instytucjonalnych – nagrodę otrzyma instytucja (szkoła, przedszkole, uczelnia wyższa i in.) uprawniona do udziału w programie „Uczenie się przez całe życie), która zajmuje się kształceniem językowym.

Konkurs indywidualny dla osób uczących się – nagrodę mogą otrzymać osoby uczące się, które przygotują i zrealizują inspirujące działania wpływające na rozwój własny lub rozwój środowiska lokalnego, realizacja tych działań ma odbywać się w wybranym języku obcym.

 

Źródło:

Marta Wysocka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Jak oduczyć dziecko przeklinania

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Reforma oświaty

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29991 )
Array ( [docId] => 29991 )